Obicie krzeseł ekoskórą czy skórą naturalną? Jaki materiał? | blog salonu meblowego - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Porady Skóra naturalna czy ekoskóra – jaki rodzaj obicia krzesła wybrać?
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Skóra naturalna czy ekoskóra – jaki rodzaj obicia krzesła wybrać?

02.09.2014

Decydując się na zakup nowego krzesła bądź krzeseł, na początku musimy zastanowić się, czy chcemy, aby nasze krzesło było obite tapicerką.

Decydując się na zakup nowego krzesła bądź krzeseł, na początku musimy zastanowić się, czy chcemy, aby nasze krzesło było obite tapicerką. Jeśli na to pytanie odpowiemy sobie twierdząco, to kolejna decyzja będzie dotyczyła rodzaju tapicerki, którą zlecimy obić nasze krzesła. Możemy wybrać tapicerkę tkaninową bądź skórzaną. Jeśli zdecydujemy się na skórzaną, to pozostaje jeszcze podjęcie decyzji, czy ma to być skóra naturalna czy ekoskóra? Poniżej można znaleźć kilka wskazówek, które z pewnością będą pomocne przy podjęciu tej ostatniej decyzji.

Obicie krzeseł ekoskórą czy skórą naturalną?

Krzesło CK4. Źródło:batdom.pl

Krzesła obite skórą naturalną

Jeśli zdecydujemy się, aby nasze nowe meble miały obicia ze skóry naturalnej, to musimy przygotować się na spory wydatek, gdyż ten materiał jest dosyć drogi. Powodem jest oczywiście głównie fakt, iż pozyskuje się go od zwierząt. Z tego też powodu wiadomo, iż na obicia ze skóry naturalnej nigdy nie zdecydują się miłośnicy ekologii i oczywiście mają oni do tego prawo. Głównymi zaletami skóry naturalnej jest jej elegancki wygląd oraz trwałość. Odpowiednio pielęgnowana naturalna skóra sprawia, że krzesła, które są nią obite będą po latach wyglądały tak samo dobrze, jak w chwili zakupu. Przy ich pielęgnacji należy pamiętać o tym, iż skóra naturalna powinna być co najmniej raz w tygodniu odpowiednio nawilżona mokrą szmatką lub specjalnym preparatem, a gdy zdarzy nam się ją mocniej zabrudzić, to należy w błyskawicznym tempie usunąć plamy, tak aby nie wniknęły one do wewnętrznych warstw skóry. Warto również zaznaczyć, że skóra naturalna dodaje meblom prestiżu, więc jeśli zależy nam, aby wnętrze naszego domu było urządzone w najlepszym guście, to krzesła obite skórą naturalną są świetnym wyborem.

Jaki materiał na obicie krzeseł?

Krzesło BR1.Źródło: batdom.pl

Krzesła obite ekoskórą

Ekoskóra często nazywana jest podróbką skóry naturalnej, ale zupełnie niesłusznie, gdyż jest to indywidualny pełnowartościowy materiał. Jego cena jest znacznie niższa niż cena skóry naturalnej, gdyż jest to materiał sztuczny, który trzeba po prostu wytworzyć, ale często oko amatora nie jest w stanie odróżnić krzesła obitego skórą naturalną od krzesła obitego ekoskórą. Decydując się na zakup mebli obitych ekoskórą, nie musimy obawiać się o to, iż ich cena będzie zbyt wygórowana. Kolejną zaletą jest fakt, iż dodatkowo meble z ekoskóry bardzo łatwo pielęgnować. Do ich czyszczenia wystarczy ściereczka namoczona wodą z mydłem, którą należy delikatnie przetrzeć powierzchnię mebla, a następnie wytrzeć krzesło do sucha. Tak więc, największymi zaletami krzeseł obitych ekoskórą jest ich niska cena, łatwość w pielęgnacji oraz wygląd przypominający do złudzenia krzesła obite skórą naturalną. Jeśli więc nie stać nas na krzesła obite naturalną skórą lub z powodów etycznych nie zamierzamy kupić takich mebli, to krzesła obite ekoskórą będą dla nas idealnym rozwiązaniem, tym bardziej że kolorystyka tapicerek z ekoskóry jest wyjątkowo bogata i dzięki temu można obić swoje krzesła ekoskórą dokładnie w takim odcieniu, który będzie idealnie pasował do reszty mebli znajdujących się w pomieszczeniu, do którego wstawimy nasze nowe meble.

Obicie ekoskórą czy skórą naturalną?

Krzesło CC6. Źródło: batdom.pl

Wnioski - obicie ekoskórą czy skórą naturalną?

Niezależnie, czy zdecydujemy się na zakup krzeseł obitych skórą naturalną, czy wybierzemy krzesła z tapicerką wykonaną z ekoskóry, to do naszego domu trafią świetnie prezentujące się meble, które mogą być ozdobą każdego wnętrza. Skórzane obicia nigdy nie wychodzą z mody, a jeśli do tego wybierzemy je w kolorze pasującym do reszty mebli znajdujących się w danym pomieszczeniu, to nasze nowe krzesła będą zakupem, którego nigdy nie będziemy żałować.

Źródło: batdom.pl

Podobne wpisy na blogu

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Podłoga w salonie z płytek ceramicznych to dość kontrowersyjny pomysł. Sądzę, że ilu jest zwolenników tylu przeciwników tego pomysłu. Sprawdźmy za i przeciw Czytaj więcej »

Pielęgnacja mebli

Pielęgnacja mebli

Zakup nowych mebli to nie lada wydatek, dlatego zanim wybierzemy się do sklepu musimy się upewnić czego szukamy. Ja dziś podpowiem jak dbać meble tak żeby im dodatkowo nie zaszkodzić. Czytaj więcej »

Meble dębowe – pielęgnacja

Meble dębowe – pielęgnacja

Żaden dom ani mieszkanie nie może obyć się bez mebli. Meble są niezbędne w każdym pomieszczeniu. Czytaj więcej »

Fornir

Fornir

Fornir to cienka warstwa płyty uzyskanej z ściętych pni drzew, układanych w kolejności. Dzięki tej dokładności rysunek słojów zachowuje spójność. Czytaj więcej »

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
667 opinii
Kanały płatności DotPay