Drewniane meble – trwałość oraz świetny wygląd - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Porady Drewniane meble – trwałość oraz świetny wygląd
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Drewniane meble – trwałość oraz świetny wygląd

03.09.2014

Drewniane meble od lat cieszą się ogromnym powodzeniem na rynku meblarskim. Jest to najlepszy dowód na to, iż drewno jest najlepszym rodzajem materiału, z którego można robić dobrej jakości meble.

Drewniane meble od lat cieszą się ogromnym powodzeniem na rynku meblarskim. Jest to najlepszy dowód na to, iż drewno jest najlepszym rodzajem materiału, z którego można robić dobrej jakości meble. Jeśli rozejrzymy się po naszych mieszkaniach czy miejscach pracy, to od razu zauważymy, ze większość mebli, które można tam znaleźć jest właśnie wykonana z drewna. Dzieje się tak dlatego, ponieważ drewniane meble mają całą masę zalet, obok których żaden miłośnik dobrej jakości produktów nie może przejść obojętnie.

Po drugie mają atrakcyjny wygląd

Po pierwsze są trwałe

Meble wykonane z dobrej jakości drewna są niezwykle trwałe i mogą służyć szczęśliwemu nabywcy przez naprawdę długi okres czasu. Po latach będą one wyglądały tak samo dobrze jak w momencie zakupu. Nie można ich tak łatwo zniszczyć jak mebli wykonanych ze szkła czy plastyku, dlatego nadają się one nawet do pomieszczeń, w których rządzą dzieci. Drewniane meble to klasa sama w sobie, dlatego biorąc pod uwagę, iż jest to zakup na długie lata, warte są one z pewnością swojej ceny.

Zestaw stół i krzesła ZT155. Zródło: batdom.pl

Zestaw stół i krzesła ZT155. Zródło: batdom.pl

Drewniane meble są nie tylko trwałe, ale w dodatku świetnie się prezentują, dlatego z pewnością podbiją serce każdego miłośnika estetycznych kształtów i piękna. Ponieważ wykonane są z naturalnego tworzywa, to się nie elektryzują i dzięki temu tak szybko nie osiada na nich kurz, jak np. na meblach metalowych czy plastykowych. Dzięki swojej wysokiej klasie i tradycyjnemu pięknemu wyglądowi drewniane meble zawsze pasują jedne do drugich. Jedyne, o co w takim momencie należy zadbać, to podobna kolorystyka różnych drewnianych elementów wyposażenia wnętrza.

Po trzecie są przyjazne dla alergików

Dużą zaletą drewnianych mebli jest również to, iż są one całkowicie bezpieczne dla alergików, gdyż wykonane z naturalnych materiałów, nie mają w sobie żadnych szkodliwych substancji i dzięki temu nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Dodatkowo należy zauważyć, że ich produkcja jest dużo bardziej ekologiczna niż produkcja np. mebli plastykowych. Poza tym drewniane meble mają niezwykle dobry wpływ na znajdujące się we wnętrzu pomieszczenia powietrze, a dzieje się tak dzięki ich właściwościom higroskopijnym, a więc umiejętności absorbowania i zwracania wilgoci. Dzięki temu w pomieszczeniach, w których stoją drewniane meble zawsze zachowany jest dobry klimat powietrza.

Zestaw stół i krzesła ZT70.Zródło: batdom.pl

Zestaw stół i krzesła ZT70.Zródło: batdom.pl

Po czwarte jest ich duży wybór

Kolejną zaletą drewnianych mebli jest ich niezwykle duży wybór. Na rynku można spotkać meble dębowe, sosnowe, bukowe czy też zrobione m.in. z hebanu. Dzięki tak szerokiej ofercie każdy znajdzie meble, które wykonane są z drewna, które w 100% odpowiada konkretnym potrzebom. Oprócz dużego wyboru materiałów, z których wykonane są meble, można też spotkać ogromny wybór rodzajów mebli, jakie robione są z drewna. Producenci w swoich ofertach mają nie tylko drewniane stoły i krzesła, ale można tam znaleźć również, szafy, segmenty, fotele i wiele innych mebli, z których w prosty sposób można skompletować całe wyposażenie danego pomieszczenia.

Zestaw stół i krzesła ZT167.Zródło: batdom.pl

Zestaw stół i krzesła ZT167.Zródło: batdom.pl

Krótkie podsumowanie

Drewniane meble to obecnie najlepszy rodzaj mebli, które można spotkać na rynku. Są one nie tylko trwałe, ale w dodatku mają atrakcyjny wygląd. Są bezpieczne dla alergików i środowiska, a przy tym występują w rozmaitych rodzajach, zarówno drewna, jak i kształtów, więc z pewnością każdy znajdzie w ofercie któregoś producenta idealne meble, które będą w 100% dopasowane zarówno do jego gustu, jak i potrzeb.

Źródło: batdom.pl

Podobne wpisy na blogu

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Podłoga w salonie z płytek ceramicznych to dość kontrowersyjny pomysł. Sądzę, że ilu jest zwolenników tylu przeciwników tego pomysłu. Sprawdźmy za i przeciw Czytaj więcej »

Pielęgnacja mebli

Pielęgnacja mebli

Zakup nowych mebli to nie lada wydatek, dlatego zanim wybierzemy się do sklepu musimy się upewnić czego szukamy. Ja dziś podpowiem jak dbać meble tak żeby im dodatkowo nie zaszkodzić. Czytaj więcej »

Meble dębowe – pielęgnacja

Meble dębowe – pielęgnacja

Żaden dom ani mieszkanie nie może obyć się bez mebli. Meble są niezbędne w każdym pomieszczeniu. Czytaj więcej »

Fornir

Fornir

Fornir to cienka warstwa płyty uzyskanej z ściętych pni drzew, układanych w kolejności. Dzięki tej dokładności rysunek słojów zachowuje spójność. Czytaj więcej »

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
667 opinii
Kanały płatności DotPay