Mała łazienka w bloku: jak ją urządzić? Aranżacje i projekty - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Aranżacja łazienek Mała łazienka w bloku
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Kupuj teraz, zapłać później
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Mała łazienka w bloku

10.10.2014

Mała łazienka, tak samo jak duża może być urządzona gustownie. Wymaga to od nas więcej pracy i zaangażowania, ale jest to wykonalne. Najważniejsze w zaaranżowaniu małej łazienki jest dobrze wykorzystać jej powierzchnię.

Mała łazienka, tak samo jak duża może być urządzona gustownie. Wymaga to od nas więcej pracy i zaangażowania, ale jest to wykonalne. Najważniejsze w zaaranżowaniu małej łazienki jest dobrze wykorzystać jej powierzchnię. Najczęściej do czynienia z małymi łazienkami mamy w starych blokach które pamiętają jeszcze czasy PRL. Jednak to nie znaczy, że nie możemy urządzić jej zgodnie z naszym poczuciem piękna.

Jak urządzić małą łazienkę?

Mała łazienka w bloku. Źródło: www.urzadzamy.pl

Mała łazienka w bloku. Źródło: www.urzadzamy.pl

Na samym początku powinniśmy ustalić styl wiodący w naszej łazience. Każdy, zanim przystąpi do zmian, ma mniej więcej ustalone, w jakiej przestrzeni będzie czuć się najlepiej. Kolejnym etapem jest projekt to bezwzględna podstawa przy aranżowaniu pomieszczenia. Powinniśmy zastanowić się, co chcemy, aby w naszej łazience się znalazło, mam tu na myśli np. pralkę. W małej łazience w bloku możemy z niej zrezygnować i przenieść ją do kuchni lub jeśli tylko mamy taką możliwość do osobnego pomieszczenia. Również zrezygnowałabym z wanny, jest co prawda wygodna, ale zajmuje dużo miejsca. Prysznic w tym przypadku wydaje się najlepszą z opcji, zajmuje mało miejsca przy tym jest praktyczny. Wielu producentów kabin prysznicowych proponuje kabiny z hydromasażem, to dodatkowy luksus, na który możemy sobie pozwolić przy tak małym metrażu.

Mała łazienka w bloku. Źródło: dom.wp.pl

Mała łazienka w bloku. Źródło: dom.wp.pl

Gdy już jesteśmy przy kabinach prysznicowych, wybierzmy w małych łazienkach w bloku te z przesuwanymi drzwiami. Dzięki temu korzystanie z kabiny będzie łatwe i funkcjonalne. Wymiar kabiny musimy uzależnić od powierzchni, jaką mamy do dyspozycji. Gdy naprawdę mamy mało miejsca wybierzmy kabinę 70×70 cm. Nie jest to wiele, ale będziemy mogli z niej korzystać. Najlepszą opcją są kabiny na 80×80 cm, 90×90 cm, z tych kabin będziemy mogli swobodnie korzystać.

W małej łazience w bloku nie może zabraknąć umywalki!

Mała łazienka w bloku. Źródło: www.lazienkaw10dni.pl

Mała łazienka w bloku. Źródło: www.lazienkaw10dni.pl

Umywalka w łazience, niezależnie od jej rozmiarów, powinna być na tyle duża, aby swobodnie umyć w niej ręce. Codzienne czynności z higieną osobista powinny iść nam sprawnie, zadanie to ma nam ułatwić umywalka. Może to zabawne, ale zbyt mała umywalka będzie kłopotliwa w użytkowaniu a za duża z kolei zabierze nam cenną przestrzeń. Zatem minimalna szerokość umywalki w łazience to 45-50 cm, a głębokość 40 cm. Żeby zaoszczędzić trochę miejsca możemy wybrać umywalkę narożną, tu z kolei możemy mieć problem z przymocowaniem lustra :). W aranżacji łazienki bloku pomyślmy o umywalce asymetrycznej, ona powinna ułatwić nam zadanie.

Mała łazienka w bloku . Źródło: www.lazienkowy.pl

Mała łazienka w bloku . Źródło: www.lazienkowy.pl

Jeśli zastanawiasz się, jak zaprojektować małą łazienkę, pamiętaj, by nie powinniśmy rezygnować z lustra. Raz, że jest niezwykle przydatne, dwa korzystnie wpływa na pomieszczenie. Ja osobiście nie wyobrażam sobie łazienki bez lustra. Codzienne czynności związane z higieną czy upiększaniem się stałyby się wręcz niemożliwe do wykonania. Abstrahując od praktycznej strony lustra, to w wielu przypadkach lustro jest wykorzystywane w aranżacji wnętrza w celu jego powiększenia optycznego. Jeżeli już jesteśmy w tym temacie to główna zasada w małych pomieszczeniach jest taka że decydujemy się na jasne kolory ;) nie zapominając o dobrym oświetleniu.

Źródło: batdom.pl

Podobne wpisy na blogu

Salon kąpielowi

Salon kąpielowi

Masz duża łazienkę i zastanawiasz się co zrobić z takim okazałym pomieszczeniem? Podpowiem Ci J zrób w niej pokój kąpielowy. Pokój kąpielowy to generalnie miejsce służące higienie osobistej. Czytaj więcej »

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
834 opinie
Kanały płatności DotPay