Jak zadbać o meble bukowe - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Pielęgnacja mebli Jak zadbać o meble bukowe

Jak zadbać o meble bukowe

20.02.2015

Jak powszechnie wiadomo buk jest najczęściej wykorzystywany w przemyśle meblarskim. Producenci sięgają po buk ponieważ jest wytrzymały a jednocześnie dość łatwy w obróbce. Pamiętaj jednak, że meble wykonane z buku pomimo swojej wytrzymałości potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.

Zestaw stół i krzesła ZT109. Zródło: Batdom

Zestaw stół i krzesła ZT109. Zródło: Batdom

Meble wykonane z buku nieodpowiednio pielęgnowane są bardziej podatne na wysuszenie a także powstawanie plam. Źle na meble bukowe wpływają też wahania temperatury jak i nadmierna wilgoć w pomieszczeniu czy też tropikalne upały.

Zestaw stół i krzesła ZT127.Zródło: Batdom

Zestaw stół i krzesła ZT127.Zródło: Batdom

Jeżeli jesteś posiadaczem nowych mebli bukowych i dopiero co do Ciebie przyjechały pewnie czujesz specyficzny zapach. Nowe meble przed dostarczeniem są przeważnie olejowane stąd ten specyficzny zapach. Nie obawiaj się zapach nie będzie towarzyszył Ci przez cały czas wystarczy że odpakujesz meble i dasz zapachowi się ulotnić.

Zestaw stół i krzesła ZT144. Zródło: Batdom

Zestaw stół i krzesła ZT144. Zródło: Batdom

Pomimo, że meble bukowe słyną ze swej wytrzymałości doradzałabym jednak obchodzić się z nimi delikatnie. Jeżeli chcesz, aby Twój stół zmienił miejsce nie przesuwaj go lepiej będzie jak go podniesiesz i przestawisz. Nie tylko stół na tym skorzysta ale i Twoja podłoga.

Zestaw stół i krzesła ZT163.Zródło: Batdom

Zestaw stół i krzesła ZT163.Zródło: Batdom

O ile to możliwe nie ustawiaj mebli bukowych czy drewnianych bezpośrednio przy źródłach ciepła. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych wysuszenia a co za tym idzie pęknięć.

Żeby uniknąć niepotrzebnych problemów zabezpiecz swoje meble przez stosowanie odpowiednich środków. Raz w miesiącu użyj oleju do mebli. Olej stworzy warstwę ochronną, która zabezpieczy meble przed wilgocią. Jeżeli chodzi o stół czy krzesła doradzałabym olejować go częściej przynajmniej raz w tygodniu. Krzeseł czy stołu używamy codziennie jak nie kilka razy dziennie dlatego są bardziej narażone na uszkodzenia wiec warto o nie odpowiednio zadbać żeby posłużyły nam przez lata.

Zestaw stół i krzesła ZT43.Zródło: Batdom

Zestaw stół i krzesła ZT43.Zródło: Batdom

W przypadku gdy stół bukowy stoi w kuchni pod żadnym pozorem nie stawiaj na nim bezpośrednio gorącego garnka. Jest to drewno wiec gorący garnek może zostawić plamę która będzie ciężko usunąć. W przypadku stołu stojącego w kuchni dla naszej wygody i dla bezpieczeństwa stołu używajmy podkładek, obrusu czy mat z filcowymi podkładkami. Dzięki temu zabezpieczymy stół i będziemy mogli spokojnie pracować w kuchni. Jeżeli wyleje Ci się na stół kawa czy czerwone wino natychmiast je wytrzyj ręcznikiem papierowym. Nie zwlekaj z tym ponieważ pozostawienie na dłużej wody może wypatrzeć blat a w łagodniejszej wersji powstanie wybarwienie.

Publikacja: piątek, 20 lutego 2015r.

Najnowsze wpisy

Wnętrza vintage

Wnętrza vintage

Jakie są najważniejsze cechy wnętrza vintage? O czym koniecznie trzeba pamiętać, gdy się je urządza? Sprawdź, jak dobrze wyposażyć wnętrze w takim stylu! Czytaj więcej »

Jak wybrać stolik kawowy do salonu?

Jak wybrać stolik kawowy do salonu?

W jaki sposób wybrać stolik do salonu? Jak dobrać go do wyposażenia? Odpowiedź na te, a także inne pytania znajdziesz poniżej. Czytaj więcej »

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowojorskim? 5 wskazówek

Jak urządzić mieszkanie w stylu nowojorskim? 5 wskazówek

Postaw na aranżację mieszkania w stylu nowojorskim! Poznaj wskazówki, jak osiągnąć zamierzony efekt! Czytaj więcej »

Podobne wpisy na blogu

Jak pozbyć się plamy na skórzanej tapicerce?

Jak pozbyć się plamy  na skórzanej tapicerce?

Poniżej znajdziesz podstawowe instrukcje dotyczące plam na skórzanych meblach a konkretnie jak się ich pozbyć. Najważniejsze w czyszczeniu tapicerki skórzanej jest nasza reakcja, Czytaj więcej »

Jak dbać o tapicerki tkaninowe, obicia ze skóry naturalnej oraz obicia z ekoskóry?

Jak dbać o tapicerki tkaninowe, obicia ze skóry naturalnej oraz obicia z ekoskóry?

Czasami wystarczy naprawdę tylko odrobina wysiłku włożonego w czyszczenie mebli, aby po latach wyglądały one tak samo dobrze jak w momencie zakupu. Poniżej można znaleźć parę wskazówek, jak zadbać o obicia wykonane z tkanin, ze skóry naturalnej oraz z ekoskóry. Czytaj więcej »

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
1249 opinii
Kanały płatności DotPay