Aranżacja dopasowana do osobowości - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Aranżacja wnętrz Aranżacja dopasowana do osobowości
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Kupuj teraz, zapłać później
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Aranżacja dopasowana do osobowości

10.04.2015

Każdy chciałby czuć się w swoim domu komfortowo i wygodnie. Co jakiś czas pojawiają się nowe trendy które narzucają nam z góry jak urządzić nasze mieszkanie, tak żeby było dobrze i stylowo

Aranżacja dopasowana do osobowości. Zródło: spechouse.pl

Aranżacja dopasowana do osobowości. Zródło: spechouse.pl

Moda jednak szybko mija a trendy co roku się zmieniają. Powstaje pytanie jak sprawić, aby wnętrze było dopasowane właśnie do nas, do naszych potrzeb. Jednym z pomysłów jest spróbować zaaranżować nasze mieszkanie zgodnie z naszym charakterem.

Aranżacja dopasowana do osobowości. Zródło: www.dom.pl

Aranżacja dopasowana do osobowości. Zródło: www.dom.pl

Najważniejsze abyś w swoim domu czuł się swobodnie. Nie warto wyposażać mieszkania w meble które w ogóle nam się nie podobają czy nie spełniają należytych funkcji, tylko dlatego że są aktualnie modne. Mieszkanie powinno być odzwierciedleniem duszy człowieka i przestrzenią, w której użytkownik będzie się czuł dobrze. Jeżeli chodzi o ustawienie mebli musimy się kierować funkcjonalnością, niekiedy metraż narzuca nam pewne rozwiązania jednak jeżeli wykażemy trochę sprytu możemy ustawić meble według naszych potrzeb. Jeżeli jest to możliwe ustaw meble w taki sposób, aby było Ci wygodnie podczas codziennego użytkowania

Aranżacja dopasowana do osobowości. Zródło:www.urzadzamy.pl

Aranżacja dopasowana do osobowości. Zródło:www.urzadzamy.pl

Nierzadko kolor ścian świadczy o bądź podkreśla nasz charakter. Dodatkowo jest ważnym elementem aranżacyjnym. I tu należy się zastanowić w jakich kolorach czujemy się najlepiej. Osoby pewne siebie żywiołowe z pewnością wybierze kolory mocne - takie jak trawiasta zieleń, czy też jasna żółć. Osoba skryta, mniej przebojowa wybierze kolory stonowane, takie jak chłodny błękit. Niezależnie jaki kolor wybierzesz nie kieruj się obecną modą, żadna moda nie odda w pełni naszych upodobań. Wybór koloru czy dodatków jest sprawą indywidualną jak wyczucia smaku. Odważniejsze osoby mogą zdecydować się na malowane szablony na ścianie, np. zawiłe motywy roślinne. Taki wzór interesująco komponuje się z przestrzenią.

Aranżacja dopasowana do osobowości. Zródło: deko-rady.pl

Aranżacja dopasowana do osobowości. Zródło: deko-rady.pl

Jak przy każdym urządzeniu mieszkania powinniśmy pamiętać, że meble muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Nie powinny zabierać zbyt dużo miejsca ale powinny być na tyle pojemne żebyśmy mogli schować w nich rzeczy. Jeżeli wolimy postawić na modę oczywiście nikt nam nie zabroni jednak weźmy pod uwagę ze moda z czasem przemija i albo wymienimy meble na nowe albo pozostaniemy z tymi ciut niemodnymi.

Źródło: batdom.pl

Podobne wpisy na blogu

Styl skandynawski – oszczędność formy

Styl skandynawski – oszczędność formy

Styl skandynawski stworzony jest idealnie dla niewielkich pomieszczeń. W stylu tym króluje biel, a jak wiadomo biel idealnie pasuje do małych pomieszczeń. Biel nie tylko jest modna, ale również optycznie zwiększa pomieszczenie. Czytaj więcej »

Styl nowoczesny - kilka ogólnych zasad

Styl nowoczesny - kilka ogólnych zasad

Styl nowoczesny to prostota w połączeniu z elegancja. W stylu nowoczesnym królują proste meble o geometrycznych kształtach. Istnieje tez zasada "im mniej tym więcej" - w stylu nowoczesnym minimalizm jest wręcz wymagany. Czytaj więcej »

Kochamy rustykalne wnętrza

Kochamy rustykalne wnętrza

Styl rustykalny już jakiś czas temu podbił nasze serca. Przytulnie, swojsko z niezwykła prostotą to styl rustykalny, któż mógłby się temu oprzeć. Dla tych, którzy kochają wiejskie klimaty styl rustykalny będzie idealny, niezależnie czy mieszkasz w dworku, bloku czy kamienicy. Czytaj więcej »

Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

Niewielki metraż mieszkania stanowi prawdziwe wyzwanie dla osób, które nie chcą rezygnować z komfortu. W takim przypadku należałby wyraźnie podzielić przestrzeń Czytaj więcej »

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
834 opinie
Kanały płatności DotPay