Jak urządzić niewielkie mieszkanie? - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Aranżacja wnętrz Jak urządzić niewielkie mieszkanie?
  • Wyślij zdjęcie naszych mebli i odbierz bon Sodexo na 30zł
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Jak urządzić niewielkie mieszkanie?

29.04.2015

Niewielki metraż mieszkania stanowi prawdziwe wyzwanie dla osób, które nie chcą rezygnować z komfortu.

W takim przypadku należałby wyraźnie podzielić przestrzeń na funkcjonalne strefy: czyli dzienną i nocną. Często granica jest umowna i nie ma w tym nic złego jeżeli domownikom jest tak wygodnie. Na większych przestrzeniach również z powiedzeniem możesz przedzielić dwie strefy. W większych pomieszczeniach aranżacja polegająca na podzieleniu stref na przykład jadalni z salonem daje nam większe możliwości. Jednak gdy dysponujemy mniejszym pomieszczeniem musimy dostosować projekt do metraży.

Antresola

Nie jest to łatwe zadanie szczególnie w małych pomieszczeniach. Interesującym rozwiązaniem są antresole. Jednak tu też musimy spełnić kilka wymogów. Jeden z najważniejszych to wysokość pomieszczenia. Jeżeli mamy małe mieszkanie, ale wysokie to możemy śmiało zdecydować się na antresole. Antresola oczywiście wymaga dodatkowej konstrukcji jak i schodów bądź drabiny (wszystko zależy od tego ile mamy miejsca). Jest to zapewne większa inwestycja jednak efekt będzie zadowalający. Tuż pod antresolą możemy ustawić meble wypoczynkowe i stworzyć salon. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy w jednym pomieszczeniu sypialnię i salon. Jak każde przedsięwzięcie wykonanie antresoli też kosztuje musisz przekalkulować co bardziej Ci się opłaca.

Jak urządzić niewielkie mieszkanie? Zródło: www.dobramama.pl

Jak urządzić niewielkie mieszkanie? Zródło: www.dobramama.pl

Parawan

O wiele tańszym rozwiązaniem niż antresola jest wydzielenie stref na przykład parawanem. Jest to rozwiązanie nie tylko mniej kosztowne ale i nie wymaga od nas takiego nakładu pracy. Strefę nocna czyli sypialniana wydzielmy w narożniku pokoju, dzięki temu parawan posłuży nam jako ścianka działowa. Parawany od wielu lat wykorzystywane są jako dodatkowy element aranżacyjne dlatego na rynku jest w czym wybierać.

Jak urządzić niewielkie mieszkanie? Zródło:czterykaty.pl

Jak urządzić niewielkie mieszkanie? Zródło:czterykaty.pl

A może ścianka działowa?

Kolejnym wariantem wielofunkcyjnego pomieszczenia są pokoje ze ściankami działowymi. W porównaniu z antresola jest to tańszy i szybszy sposób na przedzielenie stref. Co istotne, takie konstrukcje mogą być zamontowane właściwie w dowolnym miejscu na stropie żelbetowym. Ich instalacja też nie jest taka skomplikowana, wystarczy , wystarczy do stalowego bądź drewnianego szkieletu ścianki przytwierdzić po obu stronach płyty gipsowo-kartonowe. Ściankę należy wykończyć tzw. tynkiem wewnętrznym i uszczelnić np. wełną mineralną.

Jak urządzić niewielkie mieszkanie? Zródło:www.lovingit.pl

Jak urządzić niewielkie mieszkanie? Zródło:www.lovingit.pl

Podczas projektowania sypialni połączonej z pokojem dziennym warto wziąć pod uwagę także wyposażenie mieszkania. Jeżeli jednak z różnych powodów nie możemy sobie pozwolić na żadna z tych trzech opcji będziemy musieli zaopatrzyć się w kanapę rozkładana. Ten wygodny mebel będzie odpowiedni zarówno do codziennego użytkowania, jak i w czasie odwiedzin gości. Podwójna funkcja narożnika pozwala na szybkie przekształcenie salonu w sypialnię.

Źródło: batdom.pl

Podobne wpisy na blogu

Styl skandynawski – oszczędność formy

Styl skandynawski – oszczędność formy

Styl skandynawski stworzony jest idealnie dla niewielkich pomieszczeń. W stylu tym króluje biel, a jak wiadomo biel idealnie pasuje do małych pomieszczeń. Biel nie tylko jest modna, ale również optycznie zwiększa pomieszczenie. Czytaj więcej »

Styl nowoczesny - kilka ogólnych zasad

Styl nowoczesny - kilka ogólnych zasad

Styl nowoczesny to prostota w połączeniu z elegancja. W stylu nowoczesnym królują proste meble o geometrycznych kształtach. Istnieje tez zasada "im mniej tym więcej" - w stylu nowoczesnym minimalizm jest wręcz wymagany. Czytaj więcej »

Kochamy rustykalne wnętrza

Kochamy rustykalne wnętrza

Styl rustykalny już jakiś czas temu podbił nasze serca. Przytulnie, swojsko z niezwykła prostotą to styl rustykalny, któż mógłby się temu oprzeć. Dla tych, którzy kochają wiejskie klimaty styl rustykalny będzie idealny, niezależnie czy mieszkasz w dworku, bloku czy kamienicy. Czytaj więcej »

Aranżacja dopasowana do osobowości

Aranżacja dopasowana do osobowości

Każdy chciałby czuć się w swoim domu komfortowo i wygodnie. Co jakiś czas pojawiają się nowe trendy które narzucają nam z góry jak urządzić nasze mieszkanie, Czytaj więcej »

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
927 opinii
Kanały płatności DotPay