Charakterystyka drewna - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Porady Charakterystyka drewna
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Kupuj teraz, zapłać później
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Charakterystyka drewna

15.01.2016

Drewno jest materiałem używanym do budowy mebli od lat, swą popularność zawdzięcza łatwości w obróbce jak i wytrzymałości. Jako jedyny budulec, drewno jest nie do zastąpienia.

Krzesło dębowe AX1. Zródło: batdom.pl

Krzesło dębowe AX1. Zródło: batdom.pl

Drewno jest materiałem używanym do budowy mebli od lat. Drewno swą popularność zawdzięcza łatwości w obróbce jak i wytrzymałości. Jako jedyny budulec, drewno jest nie do zastąpienia. Dość istotnym faktem jest to że drewno ma wiele właściwości takich jak: izoluje termicznie i elektrycznie, jest odporne na działanie wielu czynników chemicznych oraz, co jest niezwykle ważne w czasach, w których żyjemy, jest materiałem w pełni ekologicznym.

Krzesło dębowe MA1. Zródło: batdom.pl

Krzesło dębowe MA1. Zródło: batdom.pl

Lite drewno to gwarancja jakości

Lite drewno bukowe czy dębowe to gwarancja jakości i wytrzymałości. Każde drewno zanim zostanie przeznaczone do produkcji mebli czy jakiś innych produktów przechodzi wiele testów.

Krzesło dębowe CS1. Zródło: batdom.pl

Krzesło dębowe CS1. Zródło: batdom.pl

Siła dębu:

Dąb znany jest nie tylko ze swej imponującej wytrzymałości ale również z ciekawej struktury. Jako jeden z niewielu dąb cechuje się duża wytrzymałością dlatego jest tak lubiany przez producentów mebli. Na jego popularność składa się również fakt iż dąb jest stosunkowo popularnym drzewem w naszym klimacie.

Dąb jako drzewo odznaczające się dużą wytrzymałością i ciekawym usłojeniem jest najczęściej wykorzystywany do produkcji mebli. Z doświadczenia wiem że równie chętnie jest kupowany przez klientów.

Krzesło bukowe KB1.Zródło: batdom.pl

Krzesło bukowe KB1.Zródło: batdom.pl

Jak każdy rodzaj drewna dąb cechuje się różnorodnością odcieni. Kolor dębu można opisać w kilka sposobów jednak zawsze będzie to wariacja odcieni brązu.

Krzesło bukowe RM1. Zródło: batdom.pl

Krzesło bukowe RM1. Zródło: batdom.pl

Meble dębowe nadają wnętrzu charakteru, są przeznaczone do pomieszczeń typu kuchnia, jadalnia jak i salon. Popularna jest również podłoga wykonana z drewna dębowego która dostępna jest w różnych ciekawych odcieniach.

Krzesło bukowe.RS1. Zródło: batdom.pl

Krzesło bukowe.RS1. Zródło: batdom.pl

Wytrzymałość buku:

Buk jako drzewo bardzo popularne, jest najczęściej spotykane w naszym klimacie. Drewno bukowe jest cenione przez producentów mebli, nie tylko dlatego że jest niemal pod ręką ale również dzięki temu że jest dość łatwe w obróbce. Buk jako materiał spójny i trwały idealnie nadaje się do wykonania mebli. Meble wykonane z drewna bukowego powinny posłużyć nam przez lata.

Krzesło bukowe AL1 białe. Zródło: batdom.pl

Krzesło bukowe AL1 białe. Zródło: batdom.pl

Tak jak wspominałam wcześniej drewno bukowe to idealny budulec na meble. Meble wykonane właśnie z drewna bukowego odznaczają się duża wytrzymałością oraz wysoką jakością. Pamiętajmy ze meble wykonane z drewna bukowego jak i z każdego innego potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.

Źródło: batdom.pl

Podobne wpisy na blogu

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Podłoga w salonie z płytek ceramicznych to dość kontrowersyjny pomysł. Sądzę, że ilu jest zwolenników tylu przeciwników tego pomysłu. Sprawdźmy za i przeciw Czytaj więcej »

Pielęgnacja mebli

Pielęgnacja mebli

Zakup nowych mebli to nie lada wydatek, dlatego zanim wybierzemy się do sklepu musimy się upewnić czego szukamy. Ja dziś podpowiem jak dbać meble tak żeby im dodatkowo nie zaszkodzić. Czytaj więcej »

Meble dębowe – pielęgnacja

Meble dębowe – pielęgnacja

Żaden dom ani mieszkanie nie może obyć się bez mebli. Meble są niezbędne w każdym pomieszczeniu. Czytaj więcej »

Fornir

Fornir

Fornir to cienka warstwa płyty uzyskanej z ściętych pni drzew, układanych w kolejności. Dzięki tej dokładności rysunek słojów zachowuje spójność. Czytaj więcej »

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
834 opinie
Kanały płatności DotPay