Meble dębowe: jak o nie dbać? Sposoby na pielęgnację - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Porady Meble dębowe – pielęgnacja
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Kupuj teraz, zapłać później
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Meble dębowe – pielęgnacja

04.08.2016

Żaden dom ani mieszkanie nie może obyć się bez mebli. Meble są niezbędne w każdym pomieszczeniu.

Żaden dom ani mieszkanie nie może obyć się bez mebli. Meble są niezbędne w każdym pomieszczeniu. Ich funkcjonalność ma na celu zwiększyć komfort w codziennym użytkowaniu. Ich charakter oraz funkcjonalność znana jest od wielu wieków. Na przestrzeni lat wygląd mebli ulega zmianie, wraz z nowymi trendami meble zmieniają nie tylko swój wygląd ale i kolorystykę.

Krzesło dębowe MA1. Zródło: BatDom

Krzesło dębowe MA1. Zródło: BatDom

Dzięki postępowi technologicznemu i nowoczesnym metodom obróbki możemy z łatwością stworzyć piękne stylowe czy nowoczesne meble dębowe. W zależności od charakteru pomieszczenia dobieramy meble w określonym stylu.

Krzesło dębowe MA1. Zródło: BatDom

Krzesło dębowe MA1. Zródło: BatDom

Meble dębowe - co je wyróżnia?

Drewno dębowe uważane jest za jeden z najlepszych materiałów w przemyśle meblarskim. Drewno dębowe odznacza się pięknym usłojeniem. Każdy sęk czy słój odpowiednio wyeksponowany nadaje meblu szlachetnego wyglądu. Tu nie można mówić o przypadku, to naturalny wygląd tego drzewa, co odzwierciedlane jest w pięknych meblach dębowych.

Krzesło dębowe MA1. Zródło: BatDom

Krzesło dębowe MA1. Zródło: BatDom

Pielęgnacja mebli dębowych - o czym warto pamiętać?

Chociaż meble dębowe nie wymagają nakładu pracy, to jednak od czasu do czasu warto im poświecić dłuższą chwile. Kilka razy w roku posiadacze mebli dębowych powinni je dokładnie i rzetelnie pokryć olejem. Dość istotnym aspektem, o którym trzeba pamiętać, jest, abyśmy nie narażali mebli drewnianych na gwałtowne zmiany klimatyczne. Żadne meble drewniane nie lubią ani zbyt dużej wilgotności, ani ekstremalnego ciepła. Dlatego kierując się tymi zasadami nie powinniśmy stawiać mebli bezpośrednio przy nośnikach ciepła.

Krzesło dębowe CS1. Zródło: BatDom

Krzesło dębowe CS1. Zródło: BatDom

Silny jak dąb!

Nie bez przyczyny każdy, kto zna się trochę na meblach, wybiera właśnie meble dębowe. Od wieków uważane są za jedne z lepszych i co ważne, są ogólnie dostępne. Pomimo że są one droższe od mebli sosnowych czy nawet bukowych, to warto dołożyć parę groszy i kupić nowoczesne meble dębowe.

Krzesło dębowe CS1. Zródło: BatDom

Krzesło dębowe CS1. Zródło: BatDom

Oprócz swej dość dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne meble wykonane z drewna dębowego są wytrzymałe na duże obciążenia. Mocne drewno, jakim jest dąb, wytrzyma nie jedno. Wyposażając swój dom, pomyśl właśnie o meblach dębowych.

W naszym salonie meblowym nie tylko zakupisz krzesła drewniane i stoły dębowe, ale również uzyskasz fachową pomoc przy doborze kolorów czy tkanin. Nasze meble stworzone zostały tak, aby każdy nasz klient był zadowolony z efektu końcowego. Zestawy stoły i krzesła, które prezentujemy w naszej galerii, stanowią kompozycje do wnętrz klasycznych czy nowoczesnych. Nasi klienci mają również możliwość skomponowania własnego zestawu, wybierając modele mebli ich wybarwienie, a nawet tkaninę.

Krzesło dębowe CS1. Zródło: BatDom

Krzesło dębowe CS1. Zródło: BatDom

Źródło: batdom.pl

Podobne wpisy na blogu

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Podłoga w salonie z płytek ceramicznych to dość kontrowersyjny pomysł. Sądzę, że ilu jest zwolenników tylu przeciwników tego pomysłu. Sprawdźmy za i przeciw Czytaj więcej »

Pielęgnacja mebli

Pielęgnacja mebli

Zakup nowych mebli to nie lada wydatek, dlatego zanim wybierzemy się do sklepu musimy się upewnić czego szukamy. Ja dziś podpowiem jak dbać meble tak żeby im dodatkowo nie zaszkodzić. Czytaj więcej »

Fornir

Fornir

Fornir to cienka warstwa płyty uzyskanej z ściętych pni drzew, układanych w kolejności. Dzięki tej dokładności rysunek słojów zachowuje spójność. Czytaj więcej »

Charakterystyka drewna

Charakterystyka drewna

Drewno jest materiałem używanym do budowy mebli od lat. Drewno swą popularność zawdzięcza łatwości w obróbce jak i wytrzymałości. Jako jedyny budulec, drewno jest nie do zastąpienia. Czytaj więcej »

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
834 opinie
Kanały płatności DotPay