Meble modułowe. Czym jest to rozwiązanie? - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Meble modułowe. Czym są i czy warto je wybrać?
  • Wyślij zdjęcie naszych mebli i odbierz bon Sodexo na 30zł
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Meble modułowe. Czym są i czy warto je wybrać?

18.08.2021

Meble modułowe w sypialni. Czy to dobry pomysł?

Meble modułowe w sypialni. Czy to dobry pomysł?

Meble modułowe czy na wymiar? To pytanie, przed jakim stają wszyscy, którzy urządzają swój dom lub mieszkanie. Wybór mebli modułowych to nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej swoich zwolenników. Nie bez powodu - taki rodzaj umeblowania ma wiele zalet, między innymi istotny jest fakt, że bez problemu można go dopasować do dostępnej przestrzeni.

Co to są meble modułowe?

Co to meble modułowe? Często możemy też spotkać się z ich synonimem, jakim są meble systemowe.Są to meble złożone z gotowych już komponentów. Możemy je dowolnie dobierać zarówno pod względem wielkości jak i koloru, a także funkcjonalności. Poszczególne moduły z kolekcji możemy dobierać, łączyć ze sobą i ustawiać w pokoju w dowolny sposób. Daje nam to więc sporo możliwości odnośnie organizacji wnętrza.

Zalety i wady

Meble modułowe posiadają szereg zalet, jak również wad, jednak tych pierwszych jest zdecydowanie więcej. Przede wszystkim poszczególne kolekcje zestawów meblowych zawierają zwykle bardzo duży wybór pojedynczych modułów. Dzięki temu możemy skomponować swój własny zestaw, dopasowując go do swoich określonych potrzeb - zarówno tych estetycznych, jak i tych związanych z wielkością i kształtem naszego pomieszczenia. Istotny jest również fakt, że wszystkie elementy pochodzące z danej kolekcji posiadają standardowe wymiary - może to być zarówno wadą jak i zaletą. Dzięki takiemu rozwiązaniu idealnie się one ze sobą łączą. Nie będziemy również borykać się z problemem dopasowywania do nich sprzętów AGD pochodzących od różnych producentów. Minusem jest jednak to, że nie zawsze może udać nam się dobrać szerokości poszczególnych elementów mebli, by w pełni zabudować oczekiwany fragment ściany. Meble modułowe nie są więc raczej dla tych, którym zależy na stworzeniu meblościanki, ale dla osób, które preferują mniejsze elementy mebli zestawione ze sobą lub pojedyncze segmenty.

Meble modułowe w salonie. Praktyczne rozwiązanie

Meble modułowe w salonie. Praktyczne rozwiązanie

Zdecydowanym plusem wyboru mebli modułowych jest również fakt, że można je ze sobą łączyć w dowolny sposób, kombinować zarówno z ich doborem w różnych kolorach tej samej kolekcji, jak również mieszać pomiędzy różnymi zestawami - oczywiście w granicach rozsądku! Możesz również całkowicie zmienić aranżację swojego wnętrza, zmieniając jedynie ustawienie mebli w swoim pokoju! Poza tym nie musisz kupować mebli, które będą zbędne - wybierasz jedynie te segmenty, które faktycznie chcesz, żeby znalazły się w danym pomieszczeniu. Przez takie ograniczenie mebli pokój staje się bardziej przestrzenny i lżejszy w odbiorze. Meble modułowe niestety nie zawsze sprawdzą się w przypadku trudnych do aranżacji wnętrzach, czyli na przykład, gdy mamy pomieszczenie o krzywych ścianach lub dużych skosach. Wówczas zwykle najlepszym rozwiązaniem okazują się meble na wymiar.

Jak wybrać meble segmentowe?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, meble modułowe możesz ze sobą łączyć w różnych kombinacjach. Meble modułowe powinny być jednak do siebie dopasowane, a także pasować do pozostałych elementów wyposażenia. Jeżeli nie wiesz jak dobrać kolor ścian do mebli, koniecznie sprawdź nasz poradnik!

Meble modułowe kuchenne

Do jakich pomieszczeń pasują meble kuchenne modułowe? Ich uniwersalność sprawia, że świetnie sprawdzą się one zarówno w małych jak i dużych, przestronnych kuchniach. Decydując się na takie rozwiązanie meblowe, sami decydujemy bowiem o wielkości zestawu i ilości segmentów wchodzących w jego zestaw. Możemy dobrane meble ustawić w różnych kombinacjach, tworząc niepowtarzalne aranżacje. Wszystko zależy od Ciebie i od wizji nowej kuchni, jaką posiadasz w swojej głowie. Możesz zdecydować się na przykład jedynie na szafki stojące, rezygnując z klasycznych szafek wiszących, albo zastosować je tylko w jednej części kuchni.Meble modułowe pozwalają na pełne wykorzystanie przestrzeni w niewielkich pomieszczeniach. Z kolei w tych większych możesz przy ich użyciu stworzyć nowoczesną wyspę kuchenną.

Meble modułowe do pokoju

Podobnie wygląda to w przypadku mebli modułowych do salonu. Pozwalają na pełne wykorzystanie przestrzeni i sprawdzają się w każdej wielkości pomieszczenia. Możesz przy ich wykorzystaniu spełnić swoją własną wizję pokoju gościnnego. Meble modułowe do salonu to jednak nie tylko szafy, regały i szafki pod TV, ale również meble wypoczynkowe. Narożniki, sofy, pufy i fotele - dzięki możliwości zsuwania i rozsuwania ich w różnych konfiguracjach, pozwalają Ci na dowolną zmianę konfiguracji i dopasowanie do Twoich potrzeb, a także liczby gości. Jest to więc świetne rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz!

Źródło: batdom

Podobne wpisy na blogu

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
927 opinii
Kanały płatności DotPay