Jesteś tutaj: Strona głównaJak powstają nasze meble?

Jak powstają nasze meble?

Meble to nic innego jak kawałki drewna, które zostały tak przerobione, aby mogły pełnić funkcję użytkową. Na pewno nie raz zastanawiali się Państwo, dlaczego z pozoru identycznie wyglądające krzesła i stoły mają w różnych sklepach różną cenę? Czasem różnica wynosi nawet kilkaset złotych i zapewniamy, że wpływ na to ma nie tylko chęć zysku poszczególnych producentów mebli, ale przede wszystkim koszt, jaki poniesiony zostaje przy wytworzeniu dobrej jakości produktu. Wiadomo, im więcej producent włoży pracy i pieniędzy w proces powstawania mebli, tym nie tylko ich cena będzie wyższa, ale również zyska na tym jakość mebli.

Poniżej chcemy przedstawić Państwu cały proces produkcji naszych mebli, tak aby mieli Państwo świadomość, jaką drogę przechodzi kawałek drewna, zanim stanie się wymarzonym krzesłem lub stołem i trafi do domu, w którym jest akurat bardzo potrzebny.

Pierwszy etap to specjalna selekcja drzew bukowych, które mają zostać przeznaczone do wycinki. Następnym krokiem jest przywiezienie ściętego drewna do naszej fabryki, gdzie zanim zostanie wykorzystane do produkcji mebli, zostanie ono u nas poddane specjalistycznej obróbce wstępnej. Po tym etapie drewno trafia do naszego tartaku, gdzie drewniane bale rżnięte są na deski.

Po pobycie w tartaku, drewno trafia do naszej suszarni, gdzie ma miejsce jeden z ważniejszych procesów, któremu poddawane jest drewno, a mianowicie proces suszenia. To m.in. długość tego procesu wpływa na końcową cenę mebli. Ważne, aby trwał on na tyle długo, aż drewno zmniejszy swoją wilgotność do poziomu 8-10%. W innym wypadku proces suszenia będzie trwał nadal w domu Klienta, a zakupione krzesło czy stół, np. po upływie roku od momentu zakupu, zmniejszy swoją objętość i się rozejdzie. Tak więc im krótszy proces suszenia, tym mebel tańszy, ale tym samym gorszy.

Dobrze wysuszone drewno może wreszcie trafić do kolejnego etapu produkcji mebli, jakim w tym wypadku jest wykonanie za pomocą specjalistycznych maszyn poszczególnych elementów stołów i krzeseł.

Gotowe elementy trafiają do poszczególnych działów produkcyjnych, w których poddane są starannej obróbce szlifowania.

Część elementów krzeseł oraz blaty wykonywane są na maszynie typu CNC. Niesamowita precyzja wykonania tego urządzenia pozwala na produkcję kształtów, które w dalszych etapach powstawania mebli idealnie do siebie pasują i tworzą doskonałą całość. Takie kształty muszą być co do milimetra dopasowane, gdyż w innym wypadku mebel będzie nie tylko gorzej się prezentował, ale dodatkowo krócej będzie służył swojemu nabywcy.

Kolejnym etapem jest składanie i składowanie mebli w magazynach. Należy zawsze pamiętać, aby była w tych pomieszczeniach optymalna dla mebli temperatura.

W tym momencie meble są już prawie gotowe. Należy je tylko poddać ostatecznej obróbce, a więc starannie wyszlifować i wyczyścić. Ten etap również jest niezwykle ważny, ponieważ, jeśli w tym momencie pojawią się jakieś zaniedbania, to skróci to czas użytkowania mebli pod ich pierwotnie atrakcyjną postacią. Ostateczna obróbka poprzedza malowanie, lakierowanie oraz wysychanie, które kończą proces powstawania mebli. Następny etap to już wysyłka do Państwa, a więc wysłanie gotowych mebli do naszych zadowolonych Klientów.

Zobacz nasz konfigurator kolorów mebli!
Kanały płatności DotPay
Informacje o projekcie Informacje o projekcie