Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Inspiracje wnętrz Bądź modny w tym roku na święta

Bądź modny w tym roku na święta

20.03.2015

Czy zgodzicie się ze mną, gdy napiszę, że w święta najważniejszym miejscem w domu jest pomieszczenie, w którym stoi stół? W przypadku świąt Wielkiej

Czy zgodzicie się ze mną, gdy napiszę, że w święta najważniejszym miejscem w domu jest pomieszczenie, w którym stoi stół? W przypadku świąt Wielkiej Nocy od samego rana będzie odgrywał wielką role :P bo to przy nim zasiądziemy przy świątecznym śniadaniu

Stół Wielkanocny: Zródło: www.zielonyogrodek.pl

Stół Wielkanocny: Zródło: www.zielonyogrodek.pl

Święta Wielkiej Nocy są szczególne pod względem duchowym jak i symbolicznym. Święto to ma przypominać o nowym początku dlatego tak wielu z nas już kilka dni wcześniej przygotowuje się do tych szczególnych dni. Wraz ze zbliżającymi się świętami za oknem robi się coraz cieplej, wychodzi słońce a wraz z nim nabieramy chęci do zmiany.

Większość z nas przed świętami stara się uporządkować swój dom. Robimy generalne porządki nierzadko planujemy na ten czas mały remont tak żeby święta spędzić w czystym i ładnym mieszkaniu. W natłoku spraw czasem zapominamy o zaplanowaniu i ustrojeniu naszego świątecznego stołu.

Stół Wielkanocny:  Zródło: czasnawnetrze.pl

Stół Wielkanocny: Zródło: czasnawnetrze.pl

Kilka porad jak modnie ustroić stół na święto Wielkiej Nocy – czyli trendy w dekorowaniu stołu Wielkanoc 2015

Stół Wielkanocny:  Zródło:uroczystosci.wieszjak.polki.pl

Stół Wielkanocny: Zródło:uroczystosci.wieszjak.polki.pl

W tym roku mamy dwa trendy: pierwszy nawiązujący do tradycji a drugi nazwany ‘bajkowym”.

Pierwszy : tu nie musimy za dużo wymyślać bo zgodnie z tradycja stół powinien nawiązywać do kolorów czerpanych wprost z natury. Czyli jak co roku na stole nie powinno zabraknąć zieleni, ale tu Was zaskoczę: zamiast różnorodności, kolorami dominującymi będą beże, biel i brązy. Dobrym pomysłem jest użycie białego obrusu to dobre tło dla innych kolorów. Jak połączysz pozostałe kolory zależy wyłącznie od Twojej inwencji twórczej. Jest jednak mały haczyk, w tym roku staramy się unikać wszystkiego, co sztuczne czyli zamiast sztucznych kwiatów na stole powinny być żywe piękne kwiaty. Dobrze by było gdybyśmy do ustrojenia stołu użyli wszystkiego, co naturalne. Stół powinien być elegancki i naturalny. Do dekoracji możemy użyć gałązki brzozowe, bazie, gałązki bukszpanu.

Stół Wielkanocny:  Zródło:kuchnia-polska.wieszjak.polki.pl

Stół Wielkanocny: Zródło:kuchnia-polska.wieszjak.polki.pl

Drugi: czyli bajkowy pozawala nam naprawdę zaszaleć i spojrzeć na święta oczami dziecka. Im bardziej kolorowo, tym lepiej. Na stole nie powinno zabraknąć żółtych kaczuszek, ślicznych baranków i kwiatów o różnorodnej barwie. Ma być wesoło i zabawnie. Drugi trend jest dokładnym przeciwieństwem pierwszego tu nie może zabraknąć kolorowych bibelotów. Stół może być ozdobiohttps://modagram.pl/sukienki/sukienka-8137ny obrusem w rozmaite wzory, mogą być to kwiaty, baranki czy słodkie kaczuszki. Jeżeli mamy dzieci to skorzystajmy z ich pomocy, na pewno podsuną nam kilka ciekawych pomysłów.

Publikacja: piątek, 20 marca 2015r.

Najnowsze wpisy

Jak dbać o tapicerkę?

Jak dbać o tapicerkę?

Skóra tapicerska wymaga specjalnej pielęgnacji. Poznaj sposoby na czystą i zadbaną tapicerkę Czytaj więcej »

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnia to centrum każdego domu. To właśnie tam spotyka się cała rodzina, jedząc, rozmawiając i po prostu spędzając ze sobą czas. Marzysz o tym, aby zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, by była elegancka, luksusowa i przytulna jednocześnie? W takim razie postaw na jadalnię w stylu glamour! Czytaj więcej »

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Mimo że styl loft kojarzy się z surowością i chłodem starych przemysłowych fabryk, coraz więcej osób decyduje się urządzić swoje mieszkanie właśnie w taki sposób. Czym urzeka nas nowoczesny styl industrialny i dlaczego jadalnia zaaranżowana właśnie w taki sposób to świetny pomysł? Już wyjaśniamy! Czytaj więcej »

Podobne wpisy na blogu

Jesienny wystrój w domu

Jesienny wystrój w domu

Gdy jesień zagląda nam do okien, wielu z nas ma pomysł, by przenieść trochę tej aury kolorów do domu. Nie oznacza to radykalnych zmian, zazwyczaj wystarczy kilka dodatków, Czytaj więcej »

Jadalnia w stylu skandynawskim

Jadalnia w stylu skandynawskim

Aranżacja jadalni w stylu skandynawskim to przede wszystkim jasne kolory oraz naturalne drewno. To samo dotyczy dodatków typu zasłon czy obrusu, powinniśmy wybrać naturalne tkaniny. Czytaj więcej »

Dekoracje na Halloween.

Dekoracje na Halloween.

Jeżeli chcemy zrobić imprezę tematyczną, Halloween jest dobrym pretekstem J W tym dniu duchy goszczą w naszym domu, dlatego przyszedł mi do głowy pomysł przebieranek. Czytaj więcej »

Kanały płatności DotPay
Informacje o projekcie Informacje o projekcie