Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Jak dbać o tapicerkę?

Jak dbać o tapicerkę?

10.03.2023

Nasz asortyment

W naszym sklepie oferujemy szeroką gamę obić tapicerskich. Wśród nich również bydlęcą skórę licową zamkniętą. Skóra bydlęca ma duże wymiary powierzchni i osiąga grubość 1–2 mm, jest dość sztywna i odporna na rozdarcia, ma szerokie lico.

Skóra zamknięta jest szlachetnym i naturalnym materiałem odpornym na procesy starzenia i temperaturę. Jest również wodoodporna i łatwa w pielęgnacji (w odróżnieniu od skór otwartych). Wyróżnia się też lekkim połyskiem, dzięki wielowarstwowemu lakierowaniu.

SKÓRY NATURALNE W NASZYM ASORTYMENCIE

SKÓRY NATURALNE W NASZYM ASORTYMENCIE

CECHY SKÓRY

 • Skóra jest przyjazna alergikom. Nie pochłania kurzu, roztoczy, ani dymu papierosowego, co pozwala uniknąć czynników powodujących alergię.
 • Adoptuje się do warunków z otoczenia, co najbardziej odczuwamy jako uczucie ciepła niedługo po tym, jak usiądziemy w skórzanym fotelu. Jest również materiałem wspierającym regulację wilgotności w pomieszczeniu wchłaniając i wydalając wilgoć (nawet do 30% swojej wagi!).
 • Jest elastyczna przez co zachowuje swój kształt nawet przy znacznym rozciąganiu i kurczeniu.
 • Każdy błam skóry jest inny i unikalny i posiada znamiona świadczące o jego naturalnym pochodzeniu.
 • Łatwo się czyści a z wiekiem, przy odpowiedniej pielęgnacji, zyskuje na wyjątkowości i nabiera klasy.

CECHY SKÓR NATURALNYCH NIE RZUTUJĄCE NA JEJ JAKOŚĆ.

CECHY SKÓR NATURALNYCH NIE RZUTUJĄCE NA JEJ JAKOŚĆ.

CZYSZCZENIE I PIELĘGNACJA SKÓRY

Skóra podlega naturalnemu procesowi starzenia. Na jej powierzchni powstają smugi i zmarszczki. Przed pierwszym użyciem warto nałożyć preparaty ochronne, co znacznie uelastyczni i podniesie wodoodporność materiału.
Do regularnej pielęgnacji stosujemy tylko i wyłącznie środki przeznaczone do skór tapicerskich! Nie stosować np. kremów do twarzy, pasty do butów, zwykłego mydła, silnych środków, środków piorących - te zabiegi prowadzą bezpośrednio. Jasne skóry obciążone są ryzykiem trwałych przebarwień od odzieży, dlatego warto je odświeżać częściej.
Skórę odkurzamy, następnie przemywamy wilgotną ściereczką. Cięższe zabrudzenia usuwamy mydłem do skór. Nie trzemy, by nie doprowadzić do mikrouszkodzeń wierzchniej warstwy materiału.
Następnie aplikujemy produkt pielęgnujący od szwu do szwu, pamiętając by wybierać środki przeznaczone do odpowiedniego typu skór (licowe zamknięte). Po odświeżeniu mebla stosujemy nabłyszczasz i impregnat.

PAMIĘTAJ!

 • Regularne czyszczenie i pielęgnacja skór wydłuża jej życie.
 • Wszystkie produkty wypróbuj w mało widocznym miejscu przed pełną aplikacją.
 • Zawsze odkurz i wyczyść skórę przed pielęgnacją.
 • Chroń przed słońcem, a w przypadku konieczności bezpośredniej ekspozycji – używaj preparatów ochronnych do mebli z filtrem UV.
 • Optymalna wilgotność dla skór to 40-60%. Powyżej 70% niesie ryzyko pleśni, a poniżej 35% - pękania.
 • Drobne pęknięcia i zadrapania należy korygować natychmiast przy użyciu pisaków do skór, laminatów i impregnatów. Poważniejsze uszkodzenia wymagają interwencji eksperta.
 • Nie pozostawiaj na meblu gazet, ulotek i innych materiałów drukowanych, gdyż mogą się „skopiować” na skórze.

Publikacja: piątek, 10 marca 2023r.

Najnowsze wpisy

Jak dbać o tapicerkę?

Jak dbać o tapicerkę?

Skóra tapicerska wymaga specjalnej pielęgnacji. Poznaj sposoby na czystą i zadbaną tapicerkę Czytaj więcej »

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnia to centrum każdego domu. To właśnie tam spotyka się cała rodzina, jedząc, rozmawiając i po prostu spędzając ze sobą czas. Marzysz o tym, aby zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, by była elegancka, luksusowa i przytulna jednocześnie? W takim razie postaw na jadalnię w stylu glamour! Czytaj więcej »

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Mimo że styl loft kojarzy się z surowością i chłodem starych przemysłowych fabryk, coraz więcej osób decyduje się urządzić swoje mieszkanie właśnie w taki sposób. Czym urzeka nas nowoczesny styl industrialny i dlaczego jadalnia zaaranżowana właśnie w taki sposób to świetny pomysł? Już wyjaśniamy! Czytaj więcej »

Podobne wpisy na blogu

Kanały płatności DotPay
Informacje o projekcie Informacje o projekcie