Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Jak wybrać krzesło tapicerowane?

Jak wybrać krzesło tapicerowane?

15.03.2018

Stół z krzesłami to dla wielu osób najważniejsze miejsce w domu. Tu się je, rozmawia, przy nim przyjmuje gości. Co zrobić, by spędzanie czasu przy stole było czystą przyjemnością? Wystarczy rozsiąść się wygodnie i gotowe. Tylko jak? Najlepiej na krześle tapicerowanym

Wygoda przede wszystkim

Niewątpliwą zaletą krzesła tapicerowanego jest wygoda. Tapicerka z wypełnieniem sprawia, że porównaniu z krzesłem drewnianym twardym siedzi się na nim bardziej miękko. Ale to nie wszystko.
Aby wybrać wygodne krzesło tapicerowane, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wyściółkę. Ważne jest siedzisko. Zbyt długie sprawi, że nie będziemy mogli wygodnie się oprzeć. Zbyt niskie oparcie będzie się wpijać w plecy.
Liczy się także wysokość siedziska względem blatu stołu. W przeciwnym razie nie będzie można wygodnie ułożyć rąk. Więcej praktycznych informacji znajdziesz w ramce pod tekstem.

Krzesło tapicerowane nie musi być klasyczne. CC6 to model bardzo nowoczesny.

Krzesło tapicerowane nie musi być klasyczne. CC6 to model bardzo nowoczesny.

Patrz na jakość!

Rzeczą, na którą trzeba zwracać uwagę, jest jakość wykonania. Odnosi się to do wszystkich mebli, nie tylko krzeseł. Tylko produkt wysokiej jakości przeżyje bezproblemowo lata eksploatacji.

Szkielet krzesła Ludwik wykonany jest z litego drewna bukowego. To drewno, które charakteryzuje się twardością, wytrzymałością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. W celu wzmocnienia konstrukcji, drewniane części zostały pomalowane przezroczystą emulsją ochronną. Masz jeszcze wątpliwości, że Ludwik to zawodnik długodystansowy?

Solidność to podstawa. Krzesło Ludwik przeżyje długie lata.

Solidność to podstawa. Krzesło Ludwik przeżyje długie lata.

Wygoda to nie wszystko

Wybierając krzesło tapicerowane nie możemy skupiać się tylko na komforcie. Bardzo ważna jest także funkcjonalność. Chodzi o to, by krzesła można było wykorzystać w kilku pomieszczeniach – salonie, kuchni czy biurze. Krzesła powinny być tak wykonane, by można je było łatwo przenosić.

Zaletą krzeseł tapicerowanych jest „ocieplenie” pomieszczenia.

Wprowadzając tapicerowane meble do wyposażenia np. naszej kuchni, dodamy jej przytulności i ciepła, jednocześnie zachowując charakter dyskretnej elegancji. W ostatnim czasie dekoratorzy wnętrz polecają krzesła tapicerowane właściwie do każdego pomieszczenia.

Krzesła tapicerowane ocieplą każde pomieszczenie.

Krzesła tapicerowane ocieplą każde pomieszczenie.

Bądź praktyczny!

Krzesła tapicerowane mają jednak znacznie więcej zalet. Wbrew pozorom, trudniej je „uszkodzić” niż krzesła twarde. Nie ma twardego siedziska, więc nie ma też czego zarysować. Poza tym nie musimy dokupować poduszek, by poprawić wygodę.

Krzesło idealne w pigułce

Krzesła muszą mieć taką szerokość, by zmieściły się wzdłuż stołu i można je było wsunąć pod blat. Siedzisko powinno znajdować się około 30 cm poniżej blatu i 40-45 cm nad podłogą. Dzięki temu osoba siedząca przy stole może czuć się swobodnie, a jej dłonie będą wygodnie ułożone na stole.
Ważne, by oparcie miało odpowiednie - wysokość i gięcie. Użytkownik musi się wygodnie oprzeć. Im wyższe oparcie, tym lepiej, przynajmniej dla pleców. Ze względów estetycznych nie może ono być jednak za wysokie, bo zmniejszy to optycznie pomieszczenie. Dlatego idealnie, jeśli oparcie wychodzi ok. 20 centymetrów ponad blat.

Publikacja: czwartek, 15 marca 2018r.

Najnowsze wpisy

Jak dbać o tapicerkę?

Jak dbać o tapicerkę?

Skóra tapicerska wymaga specjalnej pielęgnacji. Poznaj sposoby na czystą i zadbaną tapicerkę Czytaj więcej »

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnia to centrum każdego domu. To właśnie tam spotyka się cała rodzina, jedząc, rozmawiając i po prostu spędzając ze sobą czas. Marzysz o tym, aby zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, by była elegancka, luksusowa i przytulna jednocześnie? W takim razie postaw na jadalnię w stylu glamour! Czytaj więcej »

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Mimo że styl loft kojarzy się z surowością i chłodem starych przemysłowych fabryk, coraz więcej osób decyduje się urządzić swoje mieszkanie właśnie w taki sposób. Czym urzeka nas nowoczesny styl industrialny i dlaczego jadalnia zaaranżowana właśnie w taki sposób to świetny pomysł? Już wyjaśniamy! Czytaj więcej »

Podobne wpisy na blogu

Kanały płatności DotPay
Informacje o projekcie Informacje o projekcie