Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Jak dbać o białe meble? Sprawdzone sposoby

Jak dbać o białe meble? Sprawdzone sposoby

26.01.2021

Jak czyścić białe meble?

Jak czyścić białe meble?

Białe meble to ponadczasowy wybór. Świetnie sprawdzają się w wielu stylach i zapewniają modną aranżację na lata. Do tego pasują do każdej wielkości pomieszczeń. Zastanawiasz się, jak dbać o białe meble? Sprawdź nasze sposoby!

Jak wyczyścić białe meble, aby zachowały doskonały wygląd? Sposób czyszczenia mebli należy dopasować do tego, w jaki sposób są wykonane. W czyszczeniu białych mebli trzeba pamiętać o kilku ważnych kwestiach, aby nie zniszczyć ich powierzchni i nie doprowadzić do pożółknięcia. Jak dopasować technikę sprzątania oraz środki czyszczące do białych mebli? Poniżej prezentujemy najważniejsze zasady ogólne.

Dbanie o białe meble

Dbanie o białe meble

Jak czyścić białe meble?

  1. Przede wszystkim pamiętaj o regularności w sprzątaniu. Drobinki kurzu, brudu i tłuszczu, jak również pozostawione plamy i wilgoć, mogą przyczynić się do pożółknięcia białych mebli.
  2. Przed myciem na mokro lub detergentem zawsze najpierw odkurz mebel na sucho, aby pozbyć się kurzu i wierzchniej warstwy brudu. Użyj do tego ściereczki bawełnianej lub z mikrofibry, albo akrylowej miotełki, aby nie naruszyć struktury mebla. Staraj się czyścić meble od góry do dołu. Dzięki temu unikniesz osadzania się kurzu i brudu na dopiero co wyczyszczonych powierzchniach.
  3. Jeżeli do czyszczenia białych mebli chcesz używać gotowych, chemicznych środków czystości, stosuj te w białym kolorze.
  4. Unikaj środków do czyszczenia drewnianych powierzchni w naturalnym kolorze. Mogą one zawierać substancje pielęgnujące i konserwujące surowe drewno, które zastosowane na białych meblach doprowadzą do ich pożółknięcia i mogą pozostawiać tłuste plamy.
  5. W przypadku powstania plam, przebarwień i tego typu zabrudzeń, w pierwszej kolejności spróbuj się ich pozbyć najmniej inwazyjnymi środkami, a gdy te nie poskutkują, zastosuj mocniejsze. Staraj się jednak przy tym postępować delikatnie, nie szorując powierzchni.

Dbanie o białe meble wcale nie jest skomplikowane. Często okazują się łatwiejsze w utrzymaniu niż meble czarne czy wykonane z drewna. Czyszcząc meble w ten sposób zachowasz ich dobry wygląd przez wiele lat!

Jak czyścić białe meble z połyskiem?

Jak czyścić białe meble z połyskiem?

Jak czyścić białe meble z połyskiem?

Upewnij się, że środek, jakiego chcesz użyć nie posiada drobinek, które mogłyby stworzyć nieestetyczne rysy na powietrzni lakierowanych mebli. Pod żadnym pozorem nie czyść mebli z połyskiem za pomocą szorstkiej ścierki czy szczoteczki. Inaczej meble mogą ulec zmatowieniu. W przypadku lakierowanych mebli lepiej zrezygnować z domowych metod czyszczenia, takich jak soda czy ocet. Mogą one naruszać powierzchnię lakieru - powodować puchnięcie powłok mebla i w rezultacie nieestetyczne rozwarstwienie. Woda z mydłem również nie zawsze się sprawdzi, ponieważ meble czyszczone w ten sposób zwykle mają tendencję do matowienia.

Najbezpieczniej będzie czyścić meble lakierowane za pomocą miękkiej ściereczki i płynu do szyb lub preparatu dedykowanego do tego rodzaju mebli. Ponadto stosuj się do ogólnych zasad czyszczenia mebli wymienionych w tym artykule powyżej, a meble zachowają piękny wygląd!

Na naszym blogu podpowiadamy także, jaki kolor ścian do białych mebli sprawdzi się najlepiej - sprawdź nasze propozycje!

Publikacja: wtorek, 26 stycznia 2021r.

Najnowsze wpisy

Jak dbać o tapicerkę?

Jak dbać o tapicerkę?

Skóra tapicerska wymaga specjalnej pielęgnacji. Poznaj sposoby na czystą i zadbaną tapicerkę Czytaj więcej »

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnia to centrum każdego domu. To właśnie tam spotyka się cała rodzina, jedząc, rozmawiając i po prostu spędzając ze sobą czas. Marzysz o tym, aby zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, by była elegancka, luksusowa i przytulna jednocześnie? W takim razie postaw na jadalnię w stylu glamour! Czytaj więcej »

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Mimo że styl loft kojarzy się z surowością i chłodem starych przemysłowych fabryk, coraz więcej osób decyduje się urządzić swoje mieszkanie właśnie w taki sposób. Czym urzeka nas nowoczesny styl industrialny i dlaczego jadalnia zaaranżowana właśnie w taki sposób to świetny pomysł? Już wyjaśniamy! Czytaj więcej »

Podobne wpisy na blogu

Kanały płatności DotPay
Informacje o projekcie Informacje o projekcie