Kolory do pokoju dziecka. Jakie ściany w dziecięcym pokoiku? - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Jakie kolory do dziecięcego pokoju?
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Kupuj teraz, zapłać później
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Szanowni Państwo!

Obecnie przyjmujemy zamówienia z dostawą w drugiej połowie stycznia 2021 .

Jakie kolory do dziecięcego pokoju?

30.08.2018

W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o remoncie dziecięcego pokoju. Teraz przyszedł czas na kolory. Jak pomalować pokój dla dziecka? Różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca – takie kolory przychodzą niektórym z nas do głowy. Na szczęście większość dzieci ma nieco większą paletę ulubionych barw. Które z nich wybrać? To bardzo ważne pytanie. Źle dobrany kolor może obniżać nastrój dziecka i źle wpływać na emocje.

Kolory do pokoju dziecka

Biały ma właściwie same zalety. / źródło: HomeSquarepl

Jakie są najlepsze kolory do pokoju dziecka?

W pierwszym etapie życia dziecka bardzo ważny jest sen. Dlatego projektując pokój dla niemowlęcia, powinniśmy wziąć pod uwagę, jakie kolory wpływają na relaks, a w końcu błogą drzemkę. Architekci wnętrz uważają, że są to neutralne kolory do dziecięcego pokoju i barwy ziemi. Czyli jakie konkretnie? Klasyczny biały, tyle że nieco przybrudzony, beżowy, szary sprawiają, że niemowlę czuje się zrelaksowane. Barwy te nie pobudzają i nie wywołują silniejszych emocji. Pamiętajmy, że jasne kolory także optycznie powiększają pomieszczenie. Ciemniejsze za to są bardziej przytulne. Ale nie można przesadzić z odcieniem – zbyt ciemny może powodować obniżenie nastroju.

Zapytaj pociechę o ulubiony kolor!

Kolory ścian do dziecięcego pokoju

Różowy to ulubiony kolor dziewczynek, ale nie poleca się go w nadmiarze. / źródło: Hippo-skleppl

Ze starszymi dziećmi jest już inaczej. Warto je zapytać, jakie lubią kolory. W końcu to pokój dla nich, a nie dla nas, rodziców. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z próbnika farb. Kiedy można pytać dzieci o ulubione kolory? Stosunkowo wcześnie, bo już dwulatki mają określone preferencje. To, jakie barwy wybierają, ma związek z ich temperamentem. Oczywiście w każdej chwili mogą je zmienić.

Mono kolory ścian do dziecięcego pokoju

Choć dziecięcy pokój kojarzy nam się z kolorami, możemy zastosować proste rozwiązanie. Wystarczy, by pomalować ściany, sufit i meble w jednym kolorze. Co zyskujemy? Porządek! Z pewnością na półkach, szafkach, łóżku, słowem: wszędzie, znajdzie się mnóstwo kolorowych zabawek. Dlatego z kontrastem nie będzie problemu.

Kolorowy zawrót głowy

Fachowcy z serwisu urzadzamy.pl wzięli kolory do pokoju dziecka pod lupę. Zastosowanie każdego z nich może mieć inny efekt i inaczej wpływać na dzieci.
Zielony.
Kolor zielony, szczególnie jasny, sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie. Do tego barwa ta uspokaja. Ale nie można z nim przesadzać. W nadmiarze zielony powoduje rozdrażnienie i zmęczenie.
Niebieski.
Można powiedzieć: klasyczny chłopięcy wybór. Kolor ten stosowany jest w terapii lęków, ponieważ potrafi koić nerwy. Byle go nie za wiele... W nadmiarze sprzyja znudzeniu i niedbalstwu.
Biały.
Zaletą bieli jest to, że nie można z nią przedobrzyć. Poza tym, tak jak już wyżej napisaliśmy, uspokaja i łagodzi. Kolorowe zabawki na białym tle będą wyglądały bardzo kontrastowo.
Żółty.
To kolor, który sprzyja koncentracji. Pobudza intelekt i wzmacnia system nerwowy. Ale to zdecydowanie nie kolor dla wszystkich dzieci. Jego wadami jest to, że wzmacnia złość i niepokój. Do tego przyciąga owady.
Różowy.
Nie bez powodu często wybierany przez małe (i duże) dziewczynki. Nastraja optymistycznie, daje ciepło i serdeczność. Niestety, ma też swoje wady. Różowy oznacza izolowanie się, ignorancję. Z różem ostrożnie!
Czerwony.
Ten kolor nie jest polecany w nadmiarze. Czerwień pobudza, a to raczej nie jest wskazane w przypadku dzieci. Dowiedz się także, jaki dywan do pokoju dziecka sprawdzi się najlepiej!

Źródło: https://www.batdom.pl/

Podobne wpisy na blogu

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
667 opinii
Kanały płatności DotPay