Farby tablicowe - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Farby tablicowe
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Kupuj teraz, zapłać później
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Szanowni Państwo!

Obecnie przyjmujemy zamówienia z dostawą w drugiej połowie stycznia 2021 .

Farby tablicowe

30.08.2018

Za kilka tygodni pierwszy dzwonek. Z tej okazji podpowiadamy, jak przenieść fragment szkoły do domu. A konkretnie – tablicę. Tablica to atrybut szkoły. Przy niej się odpowiada, na niej rozwiązuje równania. Ale to także świetny pomysł na zorganizowanie przestrzeni w domu.

Jedno z zastosować farby tablicowej – miejsce do pracy. / źródło: SFMoMA

Jedno z zastosować farby tablicowej – miejsce do pracy. / źródło: SFMoMA

Na ścianę i słoiki

Tablicę możemy sobie stworzyć... sami. Wystarczy kupić specjalną farbę – tablicową. Możemy nią pomalować fragment ściany, na przykład w kuchni przy lodówce. Nie ma przeszkód, by emulsję nanieść na blat czy fronty szafek. Co w ten sposób uzyskamy? Ścianę, po której możemy pisać. Odpadnie wieczny problem – co jeszcze powinienem kupić w sklepie? Poza tym „tablicówka” w kuchni sprawdzi się także w innych sytuacjach. Można na przykład zanotować przepis na gnocchi z sosem z gorgonzoli albo przypomnienie o nadchodzącym ubezpieczeniu.
Ale farba tablicowa to nie tylko ściany i meble. Można nią pomalować chociażby doniczki z ziołami. Dla faceta odróżnienie bazylii od mięty to fizyka kwantowa. A dzięki podpisom wszystko jest jasne. Podobną rolę może pełnić emulsja na nakrętkach słoików, poukładanych w spiżarni.

A może pokój dziecięcy?

Farbą tablicową można przyozdobić stare drzwi. W takiej sytuacji idealnie nadałoby się ponadczasowe zestawienie – czarny i biały. Nie ma żadnego kłopotu, by je stworzyć, specjalna farba dostępna jest w wielu kolorach. „Tablicówka” to znakomity pomysł na pokój dziecięcy. Można na przykład z niej stworzyć lamperię wokół pomieszczenia. Dzieciaki mogą całymi godzinami malować. Dzięki specjalnej farbie, mogą to robić nawet na ścianach. Kolejne niebanalne wykorzystanie to pomalowanie stolika. Można wówczas zrobić z niego wszystko! Planszę do gry, szachownicę czy miasto dla małych resorówek.

Jedno z zastosować farby tablicowej – miejsce do pracy. / źródło: partypl

Jedno z zastosować farby tablicowej – miejsce do pracy. / źródło: partypl

Zabawa dla dorosłych

Farba tablicowa dostępna jest w wielu kolorach. Dostępny jest więc żółty, pomarańczowy, biały, różowy, zielony czy niebieski. Z tego powodu „tablicówka” idealnie nadaje się do pokoju biurowego i dziennego. Pomalowany fragment można... „oprawić” w ramę. I co potem? Potem, to już ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pomalowanie prostych geometrycznych wzorów jest proste dla każdego. Czasami wystarczy biała linia na czarnym tle. I już mamy dzieło warte miliony. Czasami nie potrzeba nawet linii. Nie wierzycie? Spójrzcie na zdjęcie do tekstu.

Warto wiedzieć:

Ile to kosztuje? Farba tablicowa Czarny JEGER o pojemności 0,33 litra kosztuje ok. 35 złotych. Producent zapewnia, że można nią pomalować powierzchnię o wielkości 3,33 metra kw. Poczekaj na efekt! Farba tablicowa wymaga cierpliwości. Ostateczną trwałość i twardość uzyskuje dopiero po miesiącu od pomalowania. W sklepach dostępne są także farby magnetyczne. Za pomocą magnesów można do ściany przyczepiać różne kartki. Więcej o farbach magnetycznych napiszemy w jednym z najbliższych wpisów.

Źródło: https://www.batdom.pl/

Podobne wpisy na blogu

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
667 opinii
Kanały płatności DotPay