Najmodniejsze kolory ścian 2021. Najnowsze trendy - BatDom.pl - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Najmodniejsze kolory ścian 2021
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Kupuj teraz, zapłać później
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Najmodniejsze kolory ścian 2021

30.12.2020

Najmodniejsze kolory na ściany w 2021 roku

Najmodniejsze kolory na ściany w 2021 roku

2020 rok upływa pod znakiem odosobnienia. Więcej czasu spędzamy w domu, w którym nie tylko odpoczywamy, ale też pracujemy i się uczymy. Własne mieszkanie to miejsce, które ma zapewnić schronienie i bezpieczeństwo. I właśnie ten kierunek był kluczowym, przy wyborze najmodniejszych kolorów na ściany na przyszły rok. Producenci zwracają uwagę na naturalne barwy - ziemi, brązy, zielenie i błękity. A zatem jakie kolory ścian będą najmodniejsze w 2021 roku?

Ciepły brąz liderem modnych kolorów ścian 2021

Jednym z najmodniejszych kolorów ścian w 2021 roku będzie ciepły brąz. Cały przyszły rok upłynie pod znakiem neutralnych barw, które pozwolą poczuć więź z naturą i jednocześnie odpocząć od stresujących sytuacji. Pojawią się również szarości, beże i złamane odcienie bieli, jednak to brąz będzie kluczowy. Decydując się na zmianę aranżacji wnętrz na wspomnianą kolorystykę, warto odpowiednio połączyć ją z innymi kolorami. Wśród najlepszych połączeń znajdą się:

  • kolory bezpieczne - brąz warto połączyć z innymi neutralnymi barwami, które wprowadzą spokój i zachęcą do odpoczynku,
  • kolory ponadczasowe - ziemiste barwy połączone z żółcienią pozwolą wprowadzić do pomieszczeń energię, która pobudzi do działania,
  • kolory ziemi - inspirowane naturą. Błękit, zieleń czy szarość wprowadzają nieco spokoju i natury, barw sprzyjających odpoczynkowi i medytacji,
  • kolory ekspresyjne - czerwień i róż w połączeniu z brązem nie jest może popularna, ale pozwala wprowadzić energię i jednocześnie zachować równowagę.

Stonowane brązy jako najmodniejsze kolory ścian na 2021 rok

Stonowane brązy jako najmodniejsze kolory ścian na 2021 rok

Stonowany brąz

Modne kolory ścian 2021 zakładają również obecność stonowanych brązów. Ciemna barwa połączona z szarymi tonami wprowadzi spokój i elegancję, a tym samym będzie sprzyjać odpoczynkowi. Kolor ten doskonale sprawdzi się do salonu, sypialni i kuchni, zapewniając korzystne zaprezentowanie jaśniejszych barw. Kolorystyka ta będzie idealnym tłem dla drewnianych mebli, kamiennych podłóg czy wełnianych tekstyliów.

Jakie kolory ścian sprawdzą się w 2021 roku? Błękitnozielone!

Część ekspertów odpowiadając na pytanie, jakie kolory ścian będą modne w 2021 roku, odpowiada, że pogodne i naturalne. Dokładnie takie jak błękitna zieleń. Mieszanka ta doskonale ukoi umysł. Będzie doskonałą alternatywą granatu. W połączeniu z szarością jest bowiem spokojniejsza i bardziej wszechstronna. Kolorystykę tę warto umieścić nie tylko na ścianach, ale też innych elementach wyposażenia - półkach, frontach szafek czy drzwiach wejściowych.

Barwa ta doskonale się będzie prezentować samodzielnie bądź w połączeniu z innymi. Powinny to być jednak pogodne, muśnięte słońcem odcienie, które wprowadzą do wnętrz ciepło rodzinne. Taka paleta barw zdecydowanie napawa spokojem i nadzieją - a właśnie tego, po ciężkim 2020 roku potrzeba wszystkim.

Jakie kolory ścian wybrać do mieszkania? Postaw na zieleń!

Jakie kolory ścian wybrać do mieszkania? Postaw na zieleń!

Beż

Poza ciemnymi i nasyconymi barwami, modnym kolorem ścian będzie również pogodny i kojący beż. Idealnie będzie on współgrać z barwami w odcieniu cynamonu czy pomarańczy i pozwoli stworzyć spójną aranżację. Kolory te wprowadzą nie tylko spokój, ale też dobry nastrój i prostotę. Eksperci zgodnie twierdzą, że właśnie za takimi wartościami tęskni społeczeństwo po wielu latach życia w pośpiechu.

Śliwka

Na koniec może zaskoczenie, ale wśród proponowanych barw znajdzie się także śliwka. Pogodny, naturalny, a jednocześnie nasycony kolor, który pozwala zaaranżować wysmakowane, a jednocześnie zaciszne aranżacje. Doskonale sprawdzi się on w sypialni, gabinecie i salonie. Może zdobić ściany, ale też szafki, półki czy inne elementy wyposażenia. Pięknie będzie komponował się z meblami, takimi jak okrągłe stoły drewniane czy eleganckie krzesła do jadalni.

Najmodniejsze kolory na ściany? Już je znasz!

Zastanawiając się, jakie kolory ścian będą najmodniejsze w 2021 roku, warto zauważyć, że po wielu trudnych miesiącach 2020 roku kluczową rolę przy ich wyborze będą odgrywać spokój i harmonia. Wielu zrozumiało, że dom to wyjątkowe miejsce, które pozwala odpocząć, ale też złapać spokój ducha i radość z najdrobniejszych szczegółów. Stąd też kierunek inspirowania się naturą.

Źródło: BatDom

Podobne wpisy na blogu

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
667 opinii
Kanały płatności DotPay