Najmodniejsze kolory ścian 2021. Najnowsze trendy - BatDom.pl - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Najmodniejsze kolory ścian 2021
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Kupuj teraz, zapłać później
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Najmodniejsze kolory ścian 2021

30.12.2020

2020 rok upływa pod znakiem odosobnienia. Więcej czasu spędzamy w domu, w którym nie tylko odpoczywamy, ale też pracujemy i się uczymy. Własne mieszkanie to miejsce, które ma zapewnić schronienie i bezpieczeństwo. I właśnie ten kierunek był kluczowym, przy wyborze najmodniejszych kolorów na ściany na przyszły rok. Producenci zwracają uwagę na naturalne barwy - ziemi, brązy, zielenie i błękity. A zatem jakie kolory ścian będą najmodniejsze w 2021 roku?

Ciepły brąz liderem modnych kolorów ścian 2021

Jednym z najmodniejszych kolorów ścian w 2021 roku będzie ciepły brąz. Cały przyszły rok upłynie pod znakiem neutralnych barw, które pozwolą poczuć więź z naturą i jednocześnie odpocząć od stresujących sytuacji. Pojawią się również szarości, beże i złamane odcienie bieli, jednak to brąz będzie kluczowy. Decydując się na zmianę aranżacji wnętrz na wspomnianą kolorystykę, warto odpowiednio połączyć ją z innymi kolorami. Wśród najlepszych połączeń znajdą się:

  • kolory bezpieczne - brąz warto połączyć z innymi neutralnymi barwami, które wprowadzą spokój i zachęcą do odpoczynku,
  • kolory ponadczasowe - ziemiste barwy połączone z żółcienią pozwolą wprowadzić do pomieszczeń energię, która pobudzi do działania,
  • kolory ziemi - inspirowane naturą. Błękit, zieleń czy szarość wprowadzają nieco spokoju i natury, barw sprzyjających odpoczynkowi i medytacji,
  • kolory ekspresyjne - czerwień i róż w połączeniu z brązem nie jest może popularna, ale pozwala wprowadzić energię i jednocześnie zachować równowagę.

Stonowany brąz

Modne kolory ścian 2021 zakładają również obecność stonowanych brązów. Ciemna barwa połączona z szarymi tonami wprowadzi spokój i elegancję, a tym samym będzie sprzyjać odpoczynkowi. Kolor ten doskonale sprawdzi się do salonu, sypialni i kuchni, zapewniając korzystne zaprezentowanie jaśniejszych barw. Kolorystyka ta będzie idealnym tłem dla drewnianych mebli, kamiennych podłóg czy wełnianych tekstyliów.

Jakie kolory ścian sprawdzą się w 2021 roku? Błękitnozielone!

Część ekspertów odpowiadając na pytanie, jakie kolory ścian będą modne w 2021 roku, odpowiada, że pogodne i naturalne. Dokładnie takie jak błękitna zieleń. Mieszanka ta doskonale ukoi umysł. Będzie doskonałą alternatywą granatu. W połączeniu z szarością jest bowiem spokojniejsza i bardziej wszechstronna. Kolorystykę tę warto umieścić nie tylko na ścianach, ale też innych elementach wyposażenia - półkach, frontach szafek czy drzwiach wejściowych.

Barwa ta doskonale się będzie prezentować samodzielnie bądź w połączeniu z innymi. Powinny to być jednak pogodne, muśnięte słońcem odcienie, które wprowadzą do wnętrz ciepło rodzinne. Taka paleta barw zdecydowanie napawa spokojem i nadzieją - a właśnie tego, po ciężkim 2020 roku potrzeba wszystkim.

Beż

Poza ciemnymi i nasyconymi barwami, modnym kolorem ścian będzie również pogodny i kojący beż. Idealnie będzie on współgrać z barwami w odcieniu cynamonu czy pomarańczy i pozwoli stworzyć spójną aranżację. Kolory te wprowadzą nie tylko spokój, ale też dobry nastrój i prostotę. Eksperci zgodnie twierdzą, że właśnie za takimi wartościami tęskni społeczeństwo po wielu latach życia w pośpiechu.

Śliwka

Na koniec może zaskoczenie, ale wśród proponowanych barw znajdzie się także śliwka. Pogodny, naturalny, a jednocześnie nasycony kolor, który pozwala zaaranżować wysmakowane, a jednocześnie zaciszne aranżacje. Doskonale sprawdzi się on w sypialni, gabinecie i salonie. Może zdobić ściany, ale też szafki, półki czy inne elementy wyposażenia. Pięknie będzie komponował się z meblami, takimi jak okrągłe stoły drewniane czy eleganckie krzesła do jadalni.

Najmodniejsze kolory na ściany? Już je znasz!

Zastanawiając się, jakie kolory ścian będą najmodniejsze w 2021 roku, warto zauważyć, że po wielu trudnych miesiącach 2020 roku kluczową rolę przy ich wyborze będą odgrywać spokój i harmonia. Wielu zrozumiało, że dom to wyjątkowe miejsce, które pozwala odpocząć, ale też złapać spokój ducha i radość z najdrobniejszych szczegółów. Stąd też kierunek inspirowania się naturą.

Źródło: BatDom

Podobne wpisy na blogu

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
667 opinii
Kanały płatności DotPay