Kanapa czy narożnik do salonu. Co wybrać do spania? - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Sofa czy narożnik – co wybrać do salonu?
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Kupuj teraz, zapłać później
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Sofa czy narożnik – co wybrać do salonu?

23.06.2021

Co powinieneś wybrać? Lepsza sofa, a może narożnik?

Co powinieneś wybrać? Lepsza sofa, a może narożnik?

Urządzając salon, w większości przypadków pojawia się dylemat – co wybrać narożnik czy sofę do salonu. Jest to najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu, to on znajduje się w centrum strefy wypoczynkowej. Od niego zależy wygoda mieszkańców i funkcjonalność pomieszczenia. Co będzie lepsze – sofa czy narożnik do małego i dużego salonu? Co sprawdzi się lepiej, jeżeli zależy nam na funkcji spania?

Narożnik czy sofa do małego salonu?

W małych pomieszczeniach kluczowe jest optymalne wykorzystanie całej jego powierzchni. Każdy centymetr jest ważny, dlatego warto jest porównać rozmiary dostępnych narożników i sofy. Duże znaczenie ma ponadto kształt pomieszczenia, ponieważ to od niego zależy, jak i czy w ogóle jesteśmy w stanie wkomponować w niego narożnik czy lepiej jest wybrać sofę. Zatem co będzie lepsze do małego salonu – narożnik czy sofa? Jeżeli pokój jest naprawdę małych rozmiarów, musimy wybrać małą sofę, zajmującą niewiele miejsca. Narożnik z kolei pozwoli nam dobrze wykorzystać jeden z narożników salonu. To newralgiczne obszary pomieszczenia, nierzadko pozostawione bez żadnej konkretnej aranżacji. Narożnik w małym salonie umieścić możemy właśnie w rogu, raczej nie będzie dla niego miejsca w centralnym obszarze. Wyjątek stanowi salon z aneksem kuchennym, gdzie narożnik może oddzielać te dwie strefy. Ważne jest jednak, aby nie był on dużych gabarytów, w przeciwnym razie zabraknie nam przestrzeni na inne meble.

Czy większy metraż salonu ma znaczenie?

Czy większy metraż salonu ma znaczenie?

Kanapa czy narożnik do salonu o większym metrażu?

Duży metraż to wbrew pozorom wcale nie większa łatwość aranżacji wnętrza. Mamy do dyspozycji dużą przestrzeń, którą musimy wypełnić meblami, aby nie pozostawić przesadnie dużo wolnego miejsca. W przeciwnym razie wnętrze będzie chłodne i mało przytulne. Jaki wybór w takiej sytuacji będzie lepszy – narożnik czy kanapa? Na pewno narożnik pomoże uporządkować całe wnętrze, będzie pewnego rodzaju punktem odniesienia dla całej aranżacji. Dzięki dużej powierzchni możemy zdecydować się na narożnik o naprawdę dużych rozmiarach, dzięki czemu odpoczywać będzie na nim cała rodzina. Możemy go ustawić w dowolnym miejscu, również w środkowej strefie pomieszczenia. Jeżeli jednak preferujesz sofę, to zastanów się, jak zorganizować kącik wypoczynkowy, aby wykorzystać maksymalnie potencjał dużej powierzchni. W towarzystwie sofy bardzo dobrze prezentują się pufy i podnóżki, nie tylko dodają wnętrzu uroku, ale potęgują wygodę domowników i ich gości. Jeśli masz mały metraż, sprawdź jak powiększyć optycznie mieszkanie.

Który mebel nada się lepiej do spania?

Który mebel nada się lepiej do spania?

Narożnik czy sofa do spania?

Twój salon jest jednocześnie sypialnią? A może często przyjmujesz gości, którzy chętnie zostają u Ciebie na noc? W obu przypadkach musisz dysponować dodatkowym miejscem do spania. Zastanówmy się, czy lepsza będzie kanapa czy narożnik do spania. Duże znaczenie ma oczywiście wielkość pomieszczenia. Kanapa może się rozkładać w systemie klik klak, czyli jak klasyczna wersalka. Oszczędzamy w ten sposób miejsca, jednak kanapa jest wtedy większych rozmiarów przed rozłożeniem. Wysuwana sofa z kolei może być mniejsza, ale musimy dysponować wolną przestrzenią, aby możliwe było jej całkowite rozłożenie. Narożnik po rozłożeniu zajmuje zazwyczaj tyle samo miejsca, co w wersji wypoczynkowej. Jeżeli jednak znajdują się przy nim stoliki, musimy na czas snu znaleźć dla nich inne miejsce. W obu przypadkach powinniśmy uwzględnić swoje indywidualne preferencje dotyczące snu i sprawdzić, w jaki materac wyposażona jest sofa lub narożnik, czy jest on twardy czy miękki. Odwieczny dylemat – narożnik czy sofa do salonu trudno jest rozwiązać, nie znając wielkości pomieszczenia, aranżacji, projektu, preferencji i nawyków domowników. Zazwyczaj narożnik kojarzymy z dużymi salonami, a sofy z mniejszymi. Okazuje się jednak, że w małym salonie może stanąć nowoczesny narożnik, w większym stylowa sofa.

Źródło: batdom

Podobne wpisy na blogu

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
834 opinie
Kanały płatności DotPay