Łóżko piętrowe dla dziecka. Czy jest warte uwagi? - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Łóżko piętrowe dla dziecka - hit czy kit?
  • Raty 0 procent w CreditAgricole tylko do końca maja
  • Kupuj teraz, zapłać później
  • Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Łóżko piętrowe dla dziecka - hit czy kit?

21.07.2021

Łóżko piętrowe dla dziecka. Czy to dobry pomysł?

Łóżko piętrowe dla dziecka. Czy to dobry pomysł?

Po łóżko piętrowe sięgają zwykle rodzice posiadający małe mieszkanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy bowiem zaoszczędzić sporo miejsca, a jednocześnie stworzyć ciekawy wystrój. Często łóżko piętrowe jest też kupowane na prośbę dzieci - w końcu kto nie marzył o nim w dzieciństwie? Nie każdy jednak wie, jakie łóżko piętrowe wybrać, na co zwrócić szczególną uwagę, oraz czy łóżko piętrowe jest bezpieczne dla naszych pociech?

Jak wybrać łóżko piętrowe?

Decydując się na wybór łóżka piętrowego, trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, aby nasz zakup był udany.

Dla kogo kupujemy łóżko piętrowe?

Przede wszystkim najważniejszą kwestią jest jego przeznaczenie. Łóżka te są bowiem dostępne na rynku w różnych wymiarach, w zależności od tego, czy decydujemy się na jego zakup dla dziecka, młodzieży czy dorosłego. Możemy znaleźć też konstrukcie rodzinne, w których nad dużym łóżkiem małżeńskim znajduje się mniejsze dla dziecka. Możemy też zdecydować się na pojedyncze łóżko piętrowe dla dziecka, wówczas pod nim możemy postawić na przykład biurko - jest to świetna opcja w przypadku, gdy pokój dziecięcy należy tylko do jednego dziecka, jednak mimo to chcemy zaoszczędzić w nim możliwie najwięcej miejsca.

Łóżko piętrowe dla dziecka. Czy to bezpieczne?

Łóżko piętrowe dla dziecka. Czy to bezpieczne?

Bezpieczeństwo

Jednym z podstawowych pytań, jakie nasuwają nam się przy wyborze łóżka piętrowego to czy łóżko piętrowe jest bezpieczne. Oczywiście nie ma reguły - dlatego ważne jest, aby sprawdzić jego wykonanie. Jak zabezpieczyć łóżko piętrowe i na co zwrócić uwagę? Powinno być ono stabilne, zwróć też uwagę na szczebelki zamocowane na wyższym poziomie. Powinny one być na tyle wysokie, żeby uniemożliwić dziecku przypadkowe spadnięcie z łóżka. Warto też przyjrzeć się szczebelkom drabiny - nie mogą one ruszać się, czy też kręcić, powinny być grube i wytrzymałe. Najlepszą opcją są szczebelki z powierzchnią antypoślizgową, jednak możesz ją również samodzielnie nakleić na drabinkę wybranego łóżka, nie jest to więc wymogiem koniecznym.

Gdy już jesteś posiadaczem łóżka piętrowego…

Jeżeli już zdecydowałeś się na zakup łóżka piętrowego, pojawiają się kolejne pytania związane z organizacją przestrzeni w pokoju, dekoracji łóżka tak, aby było ono ulubionym miejscem Twoich dzieci. Jak ozdobić łóżko piętrowe?

Urządzając pokój dla swojej pociechy, przede wszystkim warto zadbać o to, żeby był on jak najbardziej praktyczny.Łóżko piętrowe dla dziecka daje nam taką możliwość, zarówno w małych pokojach, w których chcemy jak najlepiej zagospodarować przestrzeń, jak i w większych wnętrzach, którym chcemy nadać oryginalnego klimatu. W jaki sposób możemy to zrobić? W przypadku dwójki dzieci możemy wybrać oryginalne modele łóżek, które będą stanowiły ciekawy element wystroju. Jeżeli posiadasz tylko jedno dziecko, możesz puścić wodze fantazji i dowolnie wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem.

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest zorganizowanie tam kącika do nauki. Na rynku można znaleźć gotowe już łóżka z biurkiem, lub przygotować taki stół na wymiar. Na ścianie warto powiesić półki na książki i materiał. Obok dobrze sprawi się regał i szafki na przybory szkolne. Musisz jednak pamiętać, że biurko pod łóżkiem piętrowym będzie potrzebowało bardzo dobrego oświetlenia. Oprócz lampki nocnej możesz zamocować w nim również cieszące się rosnącą popularnością taśmy LED, które dodatkowo rozjaśnią tę przestrzeń. Niektórzy rodzice zamiast biurka, decydują się na ustawienie w tym miejscu toaletki - jest to oczywiście świetne rozwiązanie w przypadku, gdy urządzasz pokój dla nastoletniej córki.

W przypadku młodszych dzieci możesz miejsce to wykorzystać na stworzenie idealnego kącika do zabawy. Na ścianach przydadzą się półki i organizery, podłogę wyłóż gąbką lub inną miękką matą, a od łóżka do ziemi zamontuj kotarę, dzięki której uzyskasz swego rodzaju namiot. Dobierz ulubione kolory swojej pociechy i zamontuj oświetlenie, które stworzy wyjątkowy klimat. Twoje dziecko z pewnością będzie zachwycone!

Zachęcamy, również do sprawdzenia artykułu: Jak urządzić pokój młodzieżowy? 4 propozycje.

Źródło: batdom

Podobne wpisy na blogu

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
834 opinie
Kanały płatności DotPay