Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Porady Pielęgnacja mebli

Pielęgnacja mebli

05.08.2016

Zakup nowych mebli to nie lada wydatek, dlatego zanim wybierzemy się do sklepu musimy się upewnić czego szukamy. Ja dziś podpowiem jak dbać meble tak żeby im dodatkowo nie zaszkodzić.

Nieprawidłowe czyszczenie mebli może mieć nieprzyjemny skutek. Często popełniamy błąd i wybieramy produkty, które nie są odpowiednie dla naszych mebli i jednocześnie im szkodzą. Źle dobrany środek może dość mocno wpłynąć na kondycję naszych mebli.

Zwróć na to uwagę jeszcze przed zakupem i dbaj prawidłowo o swoje meble, tak żeby służyły Ci przez długie lata. Twoje zaangażowanie i wysiłek wyjdzie z korzyścią dla Ciebie. Bez względu jakie meble posiadasz podstawa ich długiej żywotności to odpowiednia pielęgnacja.

 Krzesło dębowe AX1. Zródło: BatDom

Krzesło dębowe AX1. Zródło: BatDom

Meble lakierowane

Meble lakierowane mają swoje zalety jak i wady; jedną z wad jest fakt, że lakier dość szybko traci swój blask. Niestety kurz dość szybko wnika w powierzchnię lakieru i dość często musimy ścierać go, co z kolei wpływa niekorzystnie na lakier. Jedyną radę, jakiej mogę udzielić jest usuwanie kurzu mokrą ścierką. Ścierkę moczymy w wodzie i zdecydowanie ale ostrożnie ścieramy kurz z mebli. Jeżeli zabrudzenie jest większe możesz użyć środka do czyszczenia mebli lakierowanych. Pamiętaj, aby po tym zabiegu dokładnie wypolerować meble.

 Krzesło dębowe MT1. Zródło: BatDom

Krzesło dębowe MT1. Zródło: BatDom

Meble bejcowane

Meble bejcowane w odróżnieniu od mebli lakierowanych nie lubią wody. Do pielęgnacji mebli bejcowanych musimy wyposażyć się w środek przeznaczony do mebli bejcowanych. Zaletą mebli bejcowanych jest ich możliwość ponownego pomalowania.

 Krzesło dębowe MA1. Zródło: BatDom

Krzesło dębowe MA1. Zródło: BatDom

Meble woskowane

Meble woskowane wymagają od nas dość dużo uwagi. Na początku kupmy środek z dodatkiem wosku, następnie ścierkę bawełnianą. Środek nakładamy okrężnymi ruchami na czyszczoną powierzchnię. Na tym nie możemy zakończyć czyszczenia mebli; po upływie paru minut musimy usunąć nadmiar środka i wypolerować cały mebel. Na meble woskowane nie kładziemy ciepłych naczyń. Zwróć uwagę na to, żeby nikt nie stawiał gorących naczyń, wysoka temperatura może rozpuścić warstwę wosku, czego następstwem są odbarwienia drewna.

 Krzesło dębowe CS1. Zródło: BatDom

Krzesło dębowe CS1. Zródło: BatDom

Meble olejowane

Meble olejowane oprócz regularnego czyszczenia z kurzu wymagają regularnego olejowania. Przy użyciu czystej szmatki nasączonej olejem raz w miesiącu odśwież swoje meble. Dzięki temu drewno Twoich mebli będzie się stawało coraz twardsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 Krzesło dębowe AL1. Zródło: BatDom

Krzesło dębowe AL1. Zródło: BatDom

Meble fornirowane

Meble w naturalnej okleinie powinno się czyścić środkami do tego przeznaczonymi. Dzięki temu unikniesz trudnych do usunięcia przebarwień, które mogą się pojawić na gładkich powierzchniach. Pamiętaj, że zanim nałożysz jakikolwiek środek meble powinny być oczyszczone z kurzu. Jeżeli tego nie zrobisz kurz może przeniknąć w strukturę drewna co znacznie wpłynie w ich wygląd.

Publikacja: piątek, 05 sierpnia 2016r.

Najnowsze wpisy

Jak dbać o tapicerkę?

Jak dbać o tapicerkę?

Skóra tapicerska wymaga specjalnej pielęgnacji. Poznaj sposoby na czystą i zadbaną tapicerkę Czytaj więcej »

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnia to centrum każdego domu. To właśnie tam spotyka się cała rodzina, jedząc, rozmawiając i po prostu spędzając ze sobą czas. Marzysz o tym, aby zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, by była elegancka, luksusowa i przytulna jednocześnie? W takim razie postaw na jadalnię w stylu glamour! Czytaj więcej »

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Mimo że styl loft kojarzy się z surowością i chłodem starych przemysłowych fabryk, coraz więcej osób decyduje się urządzić swoje mieszkanie właśnie w taki sposób. Czym urzeka nas nowoczesny styl industrialny i dlaczego jadalnia zaaranżowana właśnie w taki sposób to świetny pomysł? Już wyjaśniamy! Czytaj więcej »

Podobne wpisy na blogu

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Podłoga w salonie z płytek ceramicznych to dość kontrowersyjny pomysł. Sądzę, że ilu jest zwolenników tylu przeciwników tego pomysłu. Sprawdźmy za i przeciw Czytaj więcej »

Meble dębowe – pielęgnacja

Meble dębowe – pielęgnacja

Żaden dom ani mieszkanie nie może obyć się bez mebli. Meble są niezbędne w każdym pomieszczeniu. Czytaj więcej »

Fornir

Fornir

Fornir to cienka warstwa płyty uzyskanej z ściętych pni drzew, układanych w kolejności. Dzięki tej dokładności rysunek słojów zachowuje spójność. Czytaj więcej »

Charakterystyka drewna

Charakterystyka drewna

Drewno jest materiałem używanym do budowy mebli od lat. Drewno swą popularność zawdzięcza łatwości w obróbce jak i wytrzymałości. Jako jedyny budulec, drewno jest nie do zastąpienia. Czytaj więcej »

Kanały płatności DotPay
Informacje o projekcie Informacje o projekcie