Dom w stylu country - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Dom w stylu country
Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Dom w stylu country

01.08.2018

Chyba każdy oglądał choć jeden film, w którym akcja działa się na Dzikim Zachodzie. Do tych klimatów odwołuje się styl country. A gdyby tak przewieźć go na polskie podwórko? Moda na styl county przyszła do nas oczywiście z Ameryki. Ma on w sobie dużo ciepła i odwołuje się do stylu rustykalnego. Co zrobić, by urządzić dom w kowbojskim klimacie?

Drewniany fotel i kapelusz

O stylu country w dużej mierze decydują przedmioty. Są one wyrazem szacunku do historii. Dlatego, gdy coś się zepsuje, nie pędzi się do sklepu, by kupić coś nowego, najpewniej z Chin. Renowacja starych przedmiotów jest bardzo silnie związana ze stylem country. Dzięki niej dostają one nowe życie. Co konkretnie powinno się znaleźć we wnętrzu w stylu country? Wszystko, co wiąże się z Dzikim Zachodem. Idealnie, jeśli przyozdobimy dom indiańskimi makatkami i lampami naftowymi. Uwagę gościa przykują kapelusze kowbojskie, zdobiące wieszaki. Buty kowbojki z pewnością zrobią wrażenie. Wśród mebli nie może zabraknąć bujanego fotela. Do tego na ścianie zewnętrznej można powiesić drewniane koło.

Kamień

Kamień to jeden z podstawowych, poza drewnem, materiałów budowlanych, używanych w czasach Dzikiego Zachodu. Można go wykorzystać na podłodze, ścianach, na kominkach i jako blat. Jeśli kamień jest jasny, ociepli wnętrze.

Salon country. Mało w nim mebli, a te, które są, idealnie komponują się z łóżkiem / źródło: homebook

Salon country. Mało w nim mebli, a te, które są, idealnie komponują się z łóżkiem / źródło: homebook

Salon w stylu country

Prostota i naturalne materiały – to główne cechy salonu w stylu country. Bez żadnych udziwnień, ma być tak, jakbyśmy przeprowadzili się w XIX do Kalifornii z Nowego Jorku. Do wozu nie zabieramy niczego zbędnego! Wszystko budujemy na miejscu. Z czego? Najlepiej z drewna. Nadaje się ono na podłogi, a nawet ściany (boazeria). Jeśli tkaniny, to naturalne – wełniane (pledy), lniane (obrusy) i skórzane (dywaniki). Do ogrzania wnętrza – dosłownie i w przenośni – posłuży się kominek.

Kuchnia country

Kuchnia w stylu country. Prawda, że przytulna? / źródło: weranda

Kuchnia w stylu country. Prawda, że przytulna? / źródło: weranda

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu, a już na Dzikim Zachodzie – szczególnie. Dobrze, jeśli ma dużą powierzchnię. Można wówczas ustawić pośrodku sporych rozmiarów stół, przykryty obrusem w kratę lub z koronkami. Naczynia mogą mieć namalowane ludowe motywy. Emaliowane dzbanki sprawdzą się także jako wazony (początki Ameryki to bida aż piszczy). Na oknach można ustawiać stylowe donice z ziołami. Do tego celu można też wykorzystać dzbanki, filiżanki czy aluminiowe wiaderka. Także w kuchni powinny pojawić się drewniane elementy. Belka stropowa ma być surowa, z widocznymi słojami. To samo dotyczy na przykład blatów – nie mogą być one wykończone na „głęboki połysk”. Ma być sielsko.

Sypialnia

Ciepło i harmonia – to główne cechy sypialni w stylu country. Bez żadnych zbędnych elementów, tu się głównie śpi. Podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach, w sypialni powinno być sporo drewna. Jedyne „ozdobniki” to meble z ludowymi wzorami. Nie może też zabraknąć dekoracji w skromnym ludowym stylu. Pod ścianą może stanąć drewniany kufer z okuciami. Ten sam, który przywieźliśmy na wozie z Nowego Jorku...

Źródło: https://www.batdom.pl/

Podobne wpisy na blogu

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
667 opinii
Kanały płatności DotPay