Meble wykonane z buku - dowiedz się o nich więcej - BatDom.pl
Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Porady Meble wykonane z buku - dowiedz się o nich więcej
Raty 0 procent - korzystny zakup mebli!

Meble wykonane z buku - dowiedz się o nich więcej

13.03.2015

Spacerując po lesie mało kto jest w stanie dostrzec różnice pomiędzy jednym a drugim drzewem. Dopiero przy bliższym przyjrzeniu można dostrzec ich różnorodność.

Zestaw mebli: ZT167. Zródło: BatDom

Zestaw mebli: ZT167. Zródło: BatDom

Spacerując po lesie mało kto jest w stanie dostrzec różnice pomiędzy jednym a drugim drzewem. Dopiero przy bliższym przyjrzeniu można dostrzec ich różnorodność. To samo tyczy się mebli wykonanych z naturalnego drewna, ich piękno polega na tym że każdy ma swój niepowtarzalny charakter. Większość z nas nie jest w stanie na pierwszy rzut oka dostrzec różnice w usłojeniu szczególnie jak mebel wykonany jest w tym samym kolorze.

Zestaw mebli: ZT75.  Zródło: BatDom

Zestaw mebli: ZT75. Zródło: BatDom

W Polsce występuje wiele gatunków drzew a każde z nich różni się od siebie. Różnice dostrzegamy w kolorze, twardości czy odporności na ścieranie. Jednym z najbardziej popularnych drzew w przemyśle meblarskim jest buk i dąb.

Buk zwyczajny to najstarszy gatunek drzew w Europie. Cieszy się niespotykana popularnością i nie ma co się dziwić bo drewno to można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem mebli drewnianych weź pod uwagę buk.

Na rynku meblarskim bardzo popularne jest drewno dębowe i bukowe. Drewno to cechuje się gęstą i zwartą budową, dzięki czemu meble wykonane z tego materiału są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo meble wykonane z buku bardzo ciężko zarysować.

Zestaw mebli: ZT86.   Zródło: BatDom

Zestaw mebli: ZT86. Zródło: BatDom

Minusem jest jednak wyższa cena mebli. Jak przeglądamy oferty różnych firm meblarskich widzimy znaczną różnice w cenie mebli wykonanych z buku a mebli wykonanych na przykład z sosny. Różnice cenową bardzo łatwo uzasadnić po pierwsze buk czy dąb jest lepszym gatunkiem drewna niż sosna a po drugie buk jak i dąb jest trudniejszy w produkcji w porównaniu z drewnem sosnowym.

Zestaw mebli. ZT155.  Zródło: BatDom

Zestaw mebli. ZT155. Zródło: BatDom

Dlatego albo kupimy meble sosnowe które są znacznie tańsze jednak musimy się liczyć z tym ze meble te mogą a nie muszą służyć nam przez lata. Albo wybierzemy meble droższe które posłużą nam na lata.

Źródło: batdom.pl

Podobne wpisy na blogu

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Podłoga w salonie z płytek ceramicznych to dość kontrowersyjny pomysł. Sądzę, że ilu jest zwolenników tylu przeciwników tego pomysłu. Sprawdźmy za i przeciw Czytaj więcej »

Pielęgnacja mebli

Pielęgnacja mebli

Zakup nowych mebli to nie lada wydatek, dlatego zanim wybierzemy się do sklepu musimy się upewnić czego szukamy. Ja dziś podpowiem jak dbać meble tak żeby im dodatkowo nie zaszkodzić. Czytaj więcej »

Meble dębowe –pielęgnacja

Meble dębowe –pielęgnacja

Żaden dom ani mieszkanie nie może obyć się bez mebli. Meble są niezbędne w każdym pomieszczeniu. Czytaj więcej »

Fornir

Fornir

Fornir to cienka warstwa płyty uzyskanej z ściętych pni drzew, układanych w kolejności. Dzięki tej dokładności rysunek słojów zachowuje spójność. Czytaj więcej »

Opinie klientów
Bardzo dobry!
4,9
667 opinii
Kanały płatności DotPay