Jesteś tutaj: Strona głównaBlog Porady Meble wykonane z buku - dowiedz się o nich więcej

Meble wykonane z buku - dowiedz się o nich więcej

13.03.2015

Spacerując po lesie, mało kto jest w stanie dostrzec różnice pomiędzy jednym a drugim drzewem. Dopiero przy bliższym przyjrzeniu można dostrzec ich różnorodność.

Zestaw mebli: ZT167. Zródło: BatDom

Zestaw mebli: ZT167. Zródło: BatDom

Spacerując po lesie, mało kto jest w stanie dostrzec różnice pomiędzy jednym a drugim drzewem. Dopiero przy bliższym przyjrzeniu można dostrzec ich różnorodność. To samo tyczy się mebli wykonanych z naturalnego drewna bukowego, ich piękno polega na tym że każdy ma swój niepowtarzalny charakter. Większość z nas nie jest w stanie na pierwszy rzut oka dostrzec różnice w usłojeniu szczególnie, jak mebel wykonany jest w tym samym kolorze.

Zestaw mebli: ZT75.  Zródło: BatDom

Zestaw mebli: ZT75. Zródło: BatDom

Drewno bukowe - jak je rozpoznać?

W Polsce występuje wiele gatunków drzew, a każde z nich różni się od siebie. Różnice dostrzegamy w kolorze, twardości czy odporności na ścieranie. Jednymi z najbardziej popularnych drzew w przemyśle meblarskim są buk i dąb.

Buk zwyczajny to najstarszy gatunek drzew w Europie. Cieszy się niespotykana popularnością i nie ma co się dziwić bo drewno to można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem mebli drewnianych weź pod uwagę buk.

Cechy mebli z drewna bukowego

Na rynku meblarskim bardzo popularne jest dębowe i bukowe drewno. Drewno to cechuje się gęstą i zwartą budową, dzięki czemu meble wykonane z tego materiału są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo meble z buku bardzo ciężko zarysować.

Zestaw mebli: ZT86.   Zródło: BatDom

Zestaw mebli: ZT86. Zródło: BatDom

Minusem jest jednak wyższa cena mebli z drewna bukowego. Jak przeglądamy oferty różnych firm meblarskich widzimy znaczną różnice w cenie mebli wykonanych z buku a mebli wykonanych na przykład z sosny. Różnice cenową bardzo łatwo uzasadnić po pierwsze buk czy dąb jest lepszym gatunkiem drewna niż sosna a po drugie buk jak i dąb jest trudniejszy w produkcji w porównaniu z drewnem sosnowym.

Zestaw mebli. ZT155.  Zródło: BatDom

Zestaw mebli. ZT155. Zródło: BatDom

Dlatego albo kupimy meble sosnowe, które są znacznie tańsze, jednak musimy się liczyć z tym ze meble te mogą, a nie muszą służyć nam przez lata. Albo wybierzemy meble droższe, które posłużą nam na lata.

Publikacja: piątek, 13 marca 2015r.

Najnowsze wpisy

Jak dbać o tapicerkę?

Jak dbać o tapicerkę?

Skóra tapicerska wymaga specjalnej pielęgnacji. Poznaj sposoby na czystą i zadbaną tapicerkę Czytaj więcej »

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnie w stylu glamour - jak ją zaaranżować?

Jadalnia to centrum każdego domu. To właśnie tam spotyka się cała rodzina, jedząc, rozmawiając i po prostu spędzając ze sobą czas. Marzysz o tym, aby zaaranżować tę przestrzeń w taki sposób, by była elegancka, luksusowa i przytulna jednocześnie? W takim razie postaw na jadalnię w stylu glamour! Czytaj więcej »

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Jadalnia w stylu loft - jak ją zaaranżować?

Mimo że styl loft kojarzy się z surowością i chłodem starych przemysłowych fabryk, coraz więcej osób decyduje się urządzić swoje mieszkanie właśnie w taki sposób. Czym urzeka nas nowoczesny styl industrialny i dlaczego jadalnia zaaranżowana właśnie w taki sposób to świetny pomysł? Już wyjaśniamy! Czytaj więcej »

Podobne wpisy na blogu

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Posadzka w salonie z płytek ceramicznych

Podłoga w salonie z płytek ceramicznych to dość kontrowersyjny pomysł. Sądzę, że ilu jest zwolenników tylu przeciwników tego pomysłu. Sprawdźmy za i przeciw Czytaj więcej »

Pielęgnacja mebli

Pielęgnacja mebli

Zakup nowych mebli to nie lada wydatek, dlatego zanim wybierzemy się do sklepu musimy się upewnić czego szukamy. Ja dziś podpowiem jak dbać meble tak żeby im dodatkowo nie zaszkodzić. Czytaj więcej »

Meble dębowe – pielęgnacja

Meble dębowe – pielęgnacja

Żaden dom ani mieszkanie nie może obyć się bez mebli. Meble są niezbędne w każdym pomieszczeniu. Czytaj więcej »

Fornir

Fornir

Fornir to cienka warstwa płyty uzyskanej z ściętych pni drzew, układanych w kolejności. Dzięki tej dokładności rysunek słojów zachowuje spójność. Czytaj więcej »

Kanały płatności DotPay
Informacje o projekcie Informacje o projekcie